Американська астронавтка Крістіна Кох безпечно приземлилася у степах Казахстану у вівторок, провівши рекордні 11 місяців на борту Міжнародної космічної станції.

Найдовша місія для жінки в космосі

Капсула з МКС здійснила посадку о 11:12 за Києвом 4 лютого. Разом з Кох на Землю повернулися астронавт ЄКА Лука Пармітано та російський космонавт Олександр Сквортцов.

На перших кадрах можна побачити американську астронавтку на спусковому модулі “Союза” з широкою посмішкою.

Крістіна Кох хоче “надихнути наступне покоління дослідників”.

“Мене переповнюють емоції і я щаслива,”

– заявила астронавтка.

Місія Кох до МКС розпочалась 14 березня 2019 року, коли ракета-носій “Союз-ФГ” відірвалась від землі на російському космодромі Байконур. Її подорож у космос, яка тривала 328 днів, стала другою найтривалішою місією американського астронавта у космосі. Кох також посіла сьоме місце за сумарною кількістю годин, які провели американські астронавти впродовж однієї чи декількох місій.

Попередній рекорд за кількістю годин на орбіті належав американській астронавтці-ветерану Пеггі Вітсон, яка провела у космосі 289 днів.

За словами Кох, Пеггі Вітсон, якій нині 60 років, стала для неї “справжньою героїнею” та “наставником”.

Астронавтка NASA також увійшла в історію в тандемі з Джессікою Меєр, виконавши вихід у відкритий космос у повністю жіночому складі.

Розширена місія Крістіни Кох надасть дослідникам цінну інформацію для вивчення довготривалих ефектів від космічних польотів, які виникають у жінок. Це дослідження стане у пригоді NASA, яке планує повернути американських астронавтів на Місяць у 2024 році та підготуватись до подорожей на Червону планету.

Першою жінкою у космосі стала радянська космонавтка Валентина Терешкова. Її космічний політ 1963 року досі залишається єдиною індивідуальною жіночою місією в історії.

Серед чоловіків з NASA рекорд перебування у космосі тримає астронавт Скотт Келлі, який провів на орбіті 316 днів, перш ніж повернутися на Землю у 2016 році.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.