Коли наша планета знаходилась у ранньому дитинстві, її майже постійно бомбардували астероїди та комети. Мільйони пекельних років створили Землю такою, якою вона виглядає сьогодні — блакитною від океанів та живою, у які глибини або гори ви не зазирнули. Багато чого змінилось з того часу, і це цілковита правда. Проте Земля продовжує набирати масу, разом з тим, як на її поверхню невпинно падають тонни космічного пилу.

Більше немає грандіозних зіткнень, на кшталт астероїда, який винищив динозаврів та більшу частину складного життя. У наші часи великі об’єкти падають на Землю порівняно нечасто, однак іноді такі події все ж трапляються.

Челябінський метеорит увійшов до атмосфери землі у лютому 2013 році. Він пролетів під гострим кутом на швидкості, що у 60 разів перевищувала швидкість звуку. Перш ніж почати горіти та розсипатися, він мав 20 метрів у попереку та важив приблизно 13 000 тонн.

Цей об’єкт важко назвати великим у космічних масштабах, однак він виявився достатньо масивним, щоби спричини ушкодження 20 000 будівель та завдати поранень тисячам місцевих мешканців.

Однак, що трапилося би, коли перед Землею постала би серйозна загроза? Чи змогли би ми вижити?

Багато чого залежало би від розмірів космічного тіла та місця падіння, але загалом — ні, у нас не було б шансів. Не дивлячись на фантастичні сценарії голлівудських фільмів, у нас досі немає технології, щоби зруйнувати або випарувати великий астероїд. До того ж, у нас немає засобів, які могли б змінити траєкторію такого тіла.

Чому нам потрібно полишити Землю?

Беручи до уваги, що людство планує провести ще багато часу на планеті Земля, нам навряд вдасться уникнути зустрічі зі смертельним астероїдом. Глобальне потепління, раптові вулканічні виверження або пандемії також можуть наблизити кінець цивілізації або життя в цілому. Тому не варто розглядати астероїди, як єдину загрозу.

Загроза існує, а її вирішенням може стати новий спосіб існування людства. Мова не про тантричні практики, а про найскорший перехід до мультипланетної цивілізації. У цьому контексті гарне порівняння навів популярний блогер Тім Урбан, який неодноразово спілкувався з підприємцем та інноватором Ілоном Маском. Він представив Землю як жорсткий диск. На цьому диску збережено все: кожна книга, кожний витвір мистецтва єдиних відомих нам розумних створінь. Кожна думка та слово, що було сказане. Кожен спогад.

Це також домівка для усіх живих істот, великого надбання мільярдів років еволюції. І коли щось станеться, ми втратимо все. Планета спіймала вірус і дві третини населення зникло. У нього щось вдарило, і ще одна втрата даних… Файлова система пошкоджена. Білий екран.

Саме тому ми повинні залишити Землю. Нам потрібен запасний план, план порятунку.

Звісно, нам потрібно також досліджувати космос заради нових знань, але ми повинні зробити це також заради самого життя. Це одна з головних причин, чому Ілон Маск поспішає на Червону планету. Так ми зможемо бути впевненими, що життя продовжить існувати. Звісно, якщо ви вважаєте, що воно варте збереження. Саме тому Маск не хотів би відправляти на Марс лише купку вчених та астронавтів.

Він хоче взяти значну частину даних з жорсткого диска, відправивши на Марс 1 мільйон людей.

На технічній конференції журналу Wall Street Journal D у 2013 році Маск заявив:

Або ми поширюємо Землю на інші планети, або ми ризикуємо вимерти. Подія, що призведе до вимирання, неминуча, і ми наближуємо себе до неї. Головна мета полягає у покращенні ракетних технологій допоки ми не зможемо відправити людей на Марс та започаткувати на Марсі життя.

Це завдання точно не видається легким. Наразі Марс — це лише пустеля з піском та пилом.

Поки що, Марс є недоробленою планетою. Але ми можемо завести її. Я погоджуюсь, що на це небагато шансів, але, якщо ми не будемо покращувати наші технології щороку, ми ніколи не потрапимо туди.

— резюмував Маск.

Саме для цього SpaceX, якою керує Ілон Маск, розробляє важку вантажну ракету Dragon Heavy. Можливо, саме ця ракета повезе перших людей на Червону планету, щоби зробити “backup copy”.