Динаміка проекту швидкісних перевезень майбутнього не така стрімка, як у SpaceX, Tesla чи Boring Company, однак кожний рік приносить нові рекорди. У змаганні транспортних капсул Hyperloop, яке відбулись на минулих вихідних, перемогла команда WARR.

Команда з Технічного університету Мюнхена (WARR) виборола перемогу після того, як їхній модуль розвинув швидкість 324 км/год. Разом з іншими учасниками вони тестували свої розробки у швидкісній вакуумній трубі SpaceX, довжиною 1,25 км.

Hyperloop pod run by team WARR pic.twitter.com/ntaMsoxkZE

— Elon Musk (@elonmusk) 28 серпня 2017 р.

SpaceX допомагає студентам створити майбутнє

Вперше компанія SpaceX організувала змагання Hyperloop Pod Competition у 2015 році. Студентам з різних навчальних закладів запропонували створити власні прототипи капсул для Hyperloop, де капсули мали на великій швидкості запускатись у вакуумну герметичну трубу. Після відбору у 2016 році 30 команд змогли перевірити свої розробки на міцність під час першого прогону у січні цього року.

Недільні змагання відвідав також керівник компанії SpaceX Ілон Маск. Він похвалив за досягнення німецьку команду WARR, яка у січні виграла номінацію найшвидшої капсули.

Congratulations to WARR team from Tech Univ Munich for winning 2nd @Hyperloop competition! Peak speed of 324 km/h, which is over 200 mph!!

— Elon Musk (@elonmusk) 28 серпня 2017 р.

Команді WARR фактично вдалось досягти рекордної швидкості для тестового прогону капсули. До прикладу, комерційна компанія Hyperloop One, у серпневому тесті на 500-метровому треку у пустелі Невада досягла швидкості у 309 км/год.

Коли Маск вперше розповів про плани проведення змагання Hyperloop Pod Competition у 2015 році, він також підкреслив, що сам не планує займатися його розробкою. Однак тепер він підтримує проект через свою нову ініціативу – Boring Company, яка має на меті з’єднати підземним швидкісним тунелем Нью-Йорк та Вашингтон.

Традиційно, як і під час минулої серії змагань капсул, SpaceX запустить у тунель свій власний “розгінний” модуль. Щоби подивитись, “на що він здатен”.

Will run the SpaceX pusher sled later this week and see what it can do

— Elon Musk (@elonmusk) 28 серпня 2017 р.