Цього місяця приватна компанія Zero 2 Infinity провела перші успішні випробування власної системи стратосферного запуску супутників Bloostar. Чотири роки розробки дозволили іспанським інженерам використати аеростат для запуску прототипа невеликого супутника.

Як повідомили у компанії, 1 березня їм вдалося успішно запустити свою першу ракету на межі ближнього космосу. 

Запуск прототипу Bloostar з тримача стратосферного аеростата

Запуск аеростата з модулем Bloostar провели з човна у декількох кілометрах від іспанського узбережжя. Коли куля з модулем піднялась на висоту 25 км, увімкнувся спеціальний ракетний двигун, оптимізований до умов вакууму.

Тестовий запуск прототипу Bloostar 1 березня. Для випробувань використали лише один з семи двигунів модуля. Джерело: Zero 2 Infinity

Цього разу Bloostar не виводив на орбіту супутник, а лише збирав телеметрію. Модуль розігнався до 223.2 км/год. Згодом він безпечно знизився за допомогою парашутної системи та приводнився в океані, звідки його забрала команда запуску.

Стратосферний аеростат замість першого ступеня

Випробування прототипу Bloostar стали важливою частиною розробки повноцінної системи запуску малих супутників за допомогою стратосферного аеростата (стратостата) у якості першого ступеня звичайних ракет.

Прискорення модуля Bloostar у стратосфері. Джерело: Zero 2 Infinity

Запатентована технологія Zero 2 Infinity дозволяє вмикати ракетний двигун у верхніх шарах атмосфери, звідки набагато легше виводити супутники на заплановану орбіту. Оскільки запуски проводяться над 95% від маси атмосфери, у повітря майже не потрапляють забруднювачі від ракетного палива. Окрім екологічних аспектів, така багаторазова система робить запуски невеликих супутників значно дешевшими у порівнянні з усіма наявними програмами.

Zero 2 Infinity – іспаньська компанія зі штаб-квартирою у Барселоні, яка спеціалізується на технологіях транспортування до ближнього космосу елементів космічних систем за допомогою стратосферних аеростатів. Її проект Bloostar спрямований на доставку на орбіту малих супутників, однак у планах компанії залишається й інший проект – Bloon –  доставка у ближній космос людей для наукових та туристичних візитів.