Вирощування власних органів досі виглядає дещо фантастичним, але така можливість серйозно розглядається науковцями. Новий експеримент американських вчених показав, що імплантоване у тварин “насіння” з клітин здатне розвинутись у повноцінні тканини печінки.

Дослідники з MIT, Університету Рокфеллера та Бостонського університету продемонстрували новий підхід у продукуванні печінкової тканини. Вони використали біологічний матеріал з трьома типами клітин та вмонтували їх у каркас з біорозкладного матеріалу, також відомий як скаффолд.

Отримані будівельні блоки науковці вживили піддослідним мишам з пошкодженнями печінки в область живота та отримали приголомшливий результат: імплантовані структури збільшилися у 50 разів та почали виконувати “нормальні функції печінки”.

Недостатньо органів

“Нам на всіх просто не вистачає органів. Наша мета полягає у тому, щоби одного дня ми змогли використати цю технологію для збільшення кількості трансплантацій органів, яка зараз дуже обмежена.”

– зазначає професор Сангіта Бхатія, провідний автор роботи –

“Що дійсно захоплює у цьому, так це те, що архітектура тканини, що розвинулась, дуже схожа на архітектуру печінкової тканини у тілі людини.”

Людська печінкова тканина утворила органели у тілі миші. Джерело: Chelsea Fortin/Bhatia Lab/Koch Institute for Integrative Cancer Research

Печінкова тканина, розроблена за допомогою методів біоінженерії може допомогти мільйонам пацієнтів, які страждають на хронічні порушення роботи печінки, однак не підпадають під критерії трансплантації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.