30 школярок запропонували свої ідеї змін у міський простір, аби прилаштувати українські міста до необхідності підтримувати соціальну дистанцію тривали час. Вони створили 3D прототипи міських лавок, що допомагають підтримувати режим соціальної дистанції. Усі проєкти взяли участь у конкурсі модулю “3D моделювання та друк” ініціативи STEM is FEM.
Учасниці з 13 українських міст спробували інтегрувати свої ідеї у простір рідного міста. Ідеї варіювалися від інклюзивної лавочки для буккросингу до лавок-гойдалок для інтровертів. Гран-прі конкурсу здобула 14-річна Ірина Лучин з Івано-Франківська. Переможниця так описує власну ідею:
“Це лавочка для двох осіб. На ній є місце для дезінфектора. Дерево у горщику та перегородки створюють соціальну дистанцію. Також посередині є ліхтар, що робить лавочку освітленою вночі. Лавочка не просто так називається “Флора”, адже біля сидінь є горщики для квітів, посередині росте дерево, а за основу дизайну для спинки взяті форми рослин”.
Концепт лавки для міського простору. Ірина Лучин.
“Модель Ірини вирізняється складністю та довершеністю форми – деталі акуратно естетичні заокруглені та взагалі форма незвичайна. Для цього Ірина використала інструменти моделювання, які не належать до базових,”
– прокоментувала роботу одна із освітніх спікерок проєкту дизайнерка Fabricator Fablab Ольга Синякевич.
Брейншторм для дівчат у STEM
“Окрім загальної естетики, архітектурний елемент повинен бути зручним у використанні. Саме тому, не треба забувати, що вже є визначені норми ергономічних особливостей лавок (наприклад, анатомія спинки, розмір місця для сидіння і т.д.) і було б непогано їх використовувати,”
– пояснює спікер проєкту, асистентка програм в Американському домі у Києві Анастасія Макрідіна –
“Щойно ці норми знайдуть своє місце, початковий дизайн зміниться, тим паче, якщо лавки позиціонуються як постадаптація простору до вимог соціальної дистанції. Тому зараз проєкти більше на стадії концепції, що переживуть немало ітерацій перед етапом фінального архітектурного об’єкта, але їхня креативність та потенціал вражає й не залишає байдужим”.
Модель Ірини Лучин, після її перемоги у конкурсі, було надруковано у масштабі 1:6 з PLA-пластику – біорозкладного матеріалу, виготовленого з продуктів перероблення кукурудзи, цукрової тростини, крохмалю та целюлози.
Друге місце отримав концепт Вікторії Конащук з Києва – моделі лавок відповідно віку аудиторії, а також Неллі Тарапатої з Дніпра – модель із сонячними батареями, яка вночі перетворюється на автономний ліхтар.
На підготовку прототипів у дівчат була усього доба. Конкурс провів проєкт STEM is FEM – благодійна освітня ініціатива, покликана мотивувати дівчат обирати освіту та кар’єру у STEM-напрямках (наука, технології, інженерія та математика). Для цього кожні два місяці організовуються модулі-знайомства із різними галузями STEM, які дозволяють дівчатам більш усвідомлено обрати для себе майбутню професію.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.