Одне з найкрасивіших та найвідоміших явищ нічного неба Північної півкулі – метеорний потік Персеїди – сягне піку інтенсивності 12 – 14 серпня.

Персеїди є чи не найбільш динамічним, стабільним та чисельним метеорним потоком, що досягає свого максимуму щороку у серпні. Впродовж піку кількість метеорів, що згорають в атмосфері, може досягати в середньому чисельності від 80 до 120 за годину.

Умови спостереження у 2017 році

Цьогоріч через яскравий Місяць видимість для спостерігачів буде наближатись до 40 або 50 метеорів на годину, однак це повинно бути дуже видовищним. Така кількість метеорних частинок, що очікується цього року, є типовою, і якби не місячне сяйво, то це число могло б зрости до 80-100 метеорів/год.

Сповна насолодитися космічним явищем можна на віддалі від світла міст на відкритих галявинах, а також – у гарній компанії. Фото: Petr Horálek

У 2017 фактичний пік метеоритного дощу розпочнеться близько 20:00 за Києвом.

У ніч на неділю, починаючи з 20 години, кількість метеорів, що можна буде побачити візуально, поступово зростатиме. Ніч напередодні (п’ятниця) та опісля піку (неділя) також будуть багаті на метеори. Як уже згадувалося, яскраве місячне сяйво дещо поглине спалахи не надто яскравих частинок потоку Персеїд. Однак це потік включатиме й боліди – великі вогняно-яскраві метеоритні тіла, що залишають за собою яскраві сліди з розжарених в атмосфері газів різного кольору, які Місяць точно не завадить побачити.

Оригінал статті опубліковано на порталі Street Astronomy UA.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.