Місія програми Коперник Європейського космічного агентства Sentinel-1 спостерігала за Беринговою протокою у період з грудня 2017 по січень 2018 року. Дослідники об’єднали три знімки радара у різних кольорах в одне композитне зображення, на якому простежується рух морського льоду протягом чотирьох тижнів.

Берингова протока з’єднує Тихий та Арктичний океани між Росією та Аляскою, північним штатом США.

Оскільки Берингова протока лежить трохи південніше полярного кола, світловий день впродовж зими значно скорочується. Проте високотехнологічний радар супутника Sentinel-1 все ж зміг “розгледіти” місцевість крізь хмари за відсутності сонячного світла. Це зробило спостереження особливо цінним для науковців, які мають змогу досліджувати області протягом відносно темних зимових місяців.

Композитне зображення Берингової протоки, отримане з даних супутника Sentinel-1 Європейського космічного агентства. ESA, CC BY-SA 3.0 IGO

“Радарна” версія дозволить вченим позначити айсберги та рух морської криги на мапах для цілорічної навігації суден.

Крім того, спостереження за змінами льодового покриву є критично важливим для розуміння впливів глобальних змін клімату на наше середовище.

Як повідомляють дослідники ЄКА, кількість морської криги цієї зими була виключно низькою. Це пояснюється нетипово теплими потоками водних мас, які надходили с півдня. Це призвело до частково танення морської криги раніше, ніж зазвичай. В результаті, ділянки води, які мали бути вкриті кригою, що віддзеркалює світло, залишались оголеними значно довше.

Відносно темні ділянки океану могли поглинати значно більше сонячного проміння, що негативно вплинуло на формування льоду восени. Вчені також звертають увагу на активність останніх ураганів, які сприяли руйнуванню більшості морського льоду у цьому важливому регіоні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.