5 ВЕРЕСНЯ — НЬЮ-ЙОРК, США — PRESS AV — Катастрофа на орбіті.
25 серпня, найбільший індонезійський телекомунікаційний оператор PT Telekomunikasi Indonesia (Telkom), раптово втратив зв’язок з супутником Telkom-1. Через це постраждало близько 15 тисяч клієнтів телекомунікаційного гіганта, серед яких державні установи, банки, телерадіокомпанії та інші корпорації.
Банк Центральної Азії (BCA), найбільший в Індонезії банк, втратив зв’язок з 5,700 своїх банкоматів, а це 30 відсотків від загального обсягу операцій з банком, повідомив журналістам виконавчий директор BCA Джахдя Сетіатамджа. Він також зазначив, що підключення до Інтернету в деяких віддалених підрозділах BCA також було порушено – повідомляє REUTERS.
Державний банк Rakyat Indonesia заявив, що був порушений зв’язок з близько трьома сотнями банкоматів.
У столиці Індонезії Джакарті, магазини не могли обробити кредитні картки за допомогою пристроїв EDC (електронного збору даних) протягом вихідних 26 і 27 серпня.
Лише у понеділок, 28 серпня, зв’язок з деякими банкоматами було відновлено, але повністю вирішити проблему, компанія Telkom обіцяє тільки до 10 вересня.
Нараз відомо, що відновити сигнал з супутника Telkom-1 вже не вдасться і компанія переналаштовує два свої інші сателіти Telkom-2 та Telkom-3S, а також перевантажує сигнал на супутники інших операторів, що покривають Індонезію.
Це найбільша телекомунікаційна супутникова катастрофа. Навіть загибель сателіта зв’язку Iridium-33 у 2009 році не мала таких катастрофічних наслідків.
Винуватець події
Телекомунікаційний сателіт Telkom-1 був побудований 18 років тому компанією Lockheed Martin на популярній базі А2100.
Спеціалісти LM запевнили, що палива у супутнику мало вистачити до кінця 2019 року.
Що сталось у космосі?
Приватна компанія ExoAnalytic Solutions, що займається спостереженням за геостаціонарною орбітою, 28 серпня поширила відео можливого інциденту з супутником Telkom-1.
Схоже, на геостаціонарній орбіті сталась катастрофа. І космічна катастрофа виявилась набагато ближчою до людей, аніж при…
Posted by Dorje Batuu on Tuesday, September 5, 2017
Відео інциденту з супутником Telkom-1. Джерело: Андрій Васильєв (Dorje Batuu) PRESS AV
На восьмій секунді відео чітко видно вибух яскравої точки, що знаходиться у лівому нижньому куті екрану (це і є Telkom-1). Подію було зафіксовано 25 серпня. У той самий час зник зв’язок з індонезійським супутником.
Поки що невідомо, що саме спричинило вибух, але вже спеціалісти ExoAnalytic Solutions схильні стверджувати, що, скорше за все, це не було зіткненням з іншим об’єктом.
На відео чітко видно, як у результаті інциденту утворилась хмара дрібних уламків.
Наразі спеціалісти вивчають дані з відео з високою роздільністю, аби відстежити великі уламки супутника і встановити характер пошкоджень, зокрема, чи залишились у сателіта сонячні батареї.
“Там були безперечно кілька більш великих частин, які ми можемо відслідковувати індивідуально”
– заявив порталу SpaceNews генеральний директор ExoAnalytic Solutions Дуг Хендрікс.
ExoAnalytic Solutions використовує мережу з більш ніж 160 оптичних телескопів для спостереження за геостаціонарною орбітою, котра розташована на висоті 36000 кілометрів – саме там знаходяться більшість телекомунікаційних супутників. За словами Хендрікса, ці телескопи дозволяють виявляти об’єкти до 0,4 метра в розмірі, а після обробки – до 10 сантиметрів.
Якщо це не зіткнення з іншим об’єктом, то імовірно, щось спричинило вибух на борту. Це може бути гідразин – паливо, котре використовується на супутниках платформи А2100 у двигунах малої тяги для орієнтації супутника у просторі.
“Мабуть, він використовував таку ж саму батарею, як у Samsung Note 7.”
– жартують у мережі.
Текст опубліковано з виключного дозволу автора. Джерело: Андрій Васильєв (Dorje Batuu) PRESS AV (Вся інформація на сторінці автора має приватний характер та жодним чином не відображає позицію NASA).