Астронавту на борту Міжнародної космічної станції вдалось зробити знімок масивного вертикального утворення в атмосфері, відомого як Cumulus castellanus.

Хмарний замок

Піднесені вгору стовпчасті хмари відносяться до роду купчасто-дощових хмар (Cumulonimbus). Назва castellanus походить від схожості з вертикальними баштами середньовічних замків.

Міжнародний атлас хмар (Всесвітня метеорологічна організація) класифікує хмари такого типу як Altocumulus castellanus або Stratocumulus castellanus, залежно від висоти основної хмарності, з якої вони розвиваються. Незалежно від номенклатури, ці хмари виникають завдяки сильним вертикальним потокам повітря, які зазвичай пов’язані з грозами.

Хмара cumulus castellanus над островом Андрос, який є частиною Багамського архіпелагу. Знімок від 19 липня 2016 р. Джерело: NASA

Андрос є частину архіпелагу Багамських островів. Острів розділений великими лиманами на три частини: Північний Андрос, Центральний Андрос та Південний Андрос, які складаються з кількох менших островів та рифів, з’єднаних меншими лиманами. Разом, острів Андрос є найбільшим у загальній площі (6000 квадратних кілометрів) з усіх 700 островів на Багамах.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.