Підвищення рівню океану, викликане глобальним потеплінням, призвело до зникнення п’яти Соломонових островів. Про це йдеться у дослідженні австралійських вчених, опублікованому у журналі Environmental Research Letters.

У крадіжці островів також повинна ерозія, яка загрожує ще шести рифовим островам тієї ж групи. За підрахунками науковців, впродовж 2011 — 2014 рр. на Соломонових островах у море було змито близько 10 домівок.

Скорочення берегової лінії у двох місцях зруйнувало поселення, які існували тут з 1935 року, та призвело до вимушеного переселення місцевих жителів… Це були не просто маленькі піщані острови.

– заявив головний автор дослідження Саймон Альберт з Університету Квінсленда.

На думку Альберта, Соломонові острови опинилися у “гарячій точці” підвищення рівня моря, оскільки вода тут піднялася у тричі вище за середні показники на планеті.

Австралійські дослідники проаналізували за допомогою супутникових знімків та історичних повідомлень 33 острови на часовому проміжку з 1947 по 2014 роки, і встановили, що рівень руйнації берегової лінії безпосередньо пов’язаний з високою енергією хвиль у цьому регіоні. Альберт називає це “синергетичною взаємодією” океанічних хвиль та процесу підвищення рівня моря.

За останні декілька десятиліть принаймні 11 островів у групі Соломонових о-вів у Тихому океані зникли під водою або знаходяться під загрозою через інтенсивну ерозію та підвищення рівня моря. Джерело: AFP

Це дозволяє нам трохи зазирнути у майбутнє.

– додав Альберт.

Що ж до самих мешканців Соломонових островів, адміністративний центр Таро у провінції Шуазьоль може стати першою столицею, яка повністю перенесе своїх мешканців та інфраструктуру в інше місце через підвищення рівня моря.