Через 5 місяців розгляду були офіційно затверджені назви до нових хімічних елементів. Ними стали: Ніхоній (раніше Унунтрій), Московій, Теннесін та Оганесон. Відкриття цих елементів в останні роки наблизило нас до можливої повної картини фізичного світу, в якому ми живемо.

Новому року – нові елементи

З більшими числами завжди непросто, адже чим важче хімічний елемент, тим складніше його зустріти у природі, а ці й зовсім неможливо побачити поза лабораторією зі спеціальним устаткуванням. Маловідомі 113, 115, 117 та 118-й елементи тепер отримали офіційні назви. Відповідно 113 став Ніхонієм (Nh), 115 – Московієм (Mc), 117 – Теннесіном (Ts), а 118-й – Оганесоном (Og). Це означає, що нові періодичні таблиці почнуть друкувати з оновленнями.

Періодична таблиця хімічних елементів 2017 року (оновлена). Sandbh – Own work, CC BY-SA 4.0

Назви елементам за традицією дали відповідно географії відкриття або персоналій, які займались дослідженням. Теннесін, Ніхоніум та Московій отримали назви від території: Ніхон (японська назва Японії), Московій – Москва та Теннесін – на честь американського штату Теннесі, а Оганесон назвали на честь російського фізика-ядерника Юрія Оганесяна.

Нестабільні новачки

Усі чотири хімічні елементи, які доповнили сьомий ряд, є дуже нестабільними та радіоактивними. Їхній період напіврозпаду триває всього частку секунди, після чого вони швидко перетворюються у атоми з меншим атомним числом, і, відповідно, іншою назвою. Без сучасних технологій ми би просто не змогли дізнатися про їхнє існування.

Питання про практичне застосування цих витончених важковаговиків періодичної таблиці залишається відкритим, однак вони дозволять нам заповнити пазл будівельних блоків Всесвіту. Непогана база для нових відкриттів та нових хімічних елементів.