6 листопада Біоміметична лабораторія робототехніки Массачусетського технологічного інституту опублікувала запис з мініатюрними роботами-гепардами. На відео вони роблять саме те, чого намагалися досягти їхні інженери – успішно мімікрують під рухи тварин, а ще вони досить впевнено ведуть м’яча та перевертаються з лежачого положення.
Жахлива гра, проте чудові атлетичні здібності
Дослідники лабораторії вивели на газон дев’ять чотириногих роботів, які вийшли на позиції та почали рухатися за допомогою дистанційного керування. Робогепарди не демонстрували ознак власного штучного інтелекту. Втім якщо подивитися на їхню динаміку рухів, чи це була б гарна ідея?
9 мініатюрний робогепардів керуються пультами дистанційного керування, які приводять у дію 12 рушіїв на тілі кожного робота. Джерело:
Biomimetics MIT.
Роботи з MIT вразили користувачів мережі своїми синхронними рухами та неймовірними задніми сальто з витягнутими кінцівками.
Інженери витратили роки на розробку цих чотириногих. І крім міні-версії, було створено ще три різновиди гепарда більших розмірів. Вони важчі, вимагають більше ресурсів для виробництва та мають обмежену функціональність.
Вони також нагадують роботів-собак, яких розробила компанія Boston Dynamics. Однак, як пояснив член команди розробки, вони надихалися саме рухами гепарда.
“Моїм хобі був перегляд відео з гепардами на YouTube,”
– розповів CNN Сангбай Кім, доцент кафедри машинобудування в MIT.
На відміну від живих гепардів, здатних розвивати швидкість бігу до 120 км на годину, їхні робо версії рухаються з максимальною швидкістю 15 км на год. Однак в них є і дещо спільне – те, що Кім називає “фізичним інтелектом”.
“Люди не усвідомлюють, як важко утримувати баланс,”
– зазначає Кім.
Щоби залишатися у вертикальній позиції, роботам необхідно приймати 30 рішень на секунду щодо дій.
На думку дослідника, подібні роботи одного дня зможуть допомагати з посилками, стати помічниками стареньким або ж швидко реагувати на надзвичайні ситуації. Зараз команда Кіма зосереджена на розвитку нових навичок, які можуть стати у пригоді.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.