Стометровий астероїд 2016 HO3 обертається довкола Сонця та постійно залишається поряд з нашою планетою, тому його можна вважати квазісупутником Землі. І він тут надовго.

27 квітня астероїд відкрили вчені з Центру дослідження навколоземних об’єктів NASA. У дослідженні використали телескоп Pan-STARRS з обсерваторії на Гаваях.

Виявляється у Землі є ще один супутник і це астероїд https://goo.gl/B5KUBA

Точні розміри 2016 HO3 поки що невідомі, однак вчені оцінюють його радіус у проміжку від 40 до 100 метрів.

Один астероїд — 2003 YN107 — прямував за схожою траєкторією понад 10 років тому, однак згодом полишив наше сусідство. Цей новий астероїд зафіксований біля нас набагато сильніше. За нашими розрахунками, 2016 HO3 був квазісупутником Землі майже сторіччя, і він буде продовжувати прямувати таким чином у якості компаньйона Землі ще не одне сторіччя у майбутньому.

— розповів Пол Ходас з NASA JPL.

Астероїд 2016 HO3 є квазісупутником Землі. Джерело: NASA/JPL-Caltech

По мірі того, як космічна брила обертається довкола Сонця, вона здійснює обертання довкола Землі. Половину часу вона 2016 HO3 пролітає перед Землею, а іншу — прямує позаду. Орбіта астероїда прив’язана до Землі та трохи нахилена до площини обертання Землі, тому 2016 HO3 періодично гойдається вниз та вгору.

У NASA зазначають, що з часом орбіта квазісупутника зміститься, проте гравітаційне тяжіння Землі буде продовжувати надійно утримувати його.

Найближча відстань до Землі у 2016 HO3 складає 14,5 мільйонів кілометрів, тому він не становить жодної загрози для нашої планети. Загалом, 2016 HO3 лише танцює на безпечній відстані, то віддаляючись, то наближаючись до нас. Можливо, тепер Землі та Місяцю буде не так самотньо, адже у них є квазікомпаньйон.