Команда астрономів-аматорів “Street Astronomy“ з Рівного, Сум та Краматорська успішно завершила участь у черговій міжнародній кампанії з пошуку астероїдів, яка тривала з 13 вересня по 10 жовтня цього року.
Щороку Міжнародне об’єднання з пошуку астероїдів (IASC) проводить кампанію, у якій команди астрономів-аматорів з різних країн світу досліджують масиви знімків великих телескопів. Мета – знайти досі невідомі об’єкти та внести їх у базу для подальшого відстеження та контролю. Такими об’єктами, зокрема, є астероїди, які можуть представляти потенційну небезпеку для планети.
Анімація руху невідомого об’єкта UKR0045, знайденого українцями у попередній кампанії IASC. Джерело: astro.sumy.ua
У цей період українські дослідники також брали участь у спільній кампанії SGAC (Space generation Advisory Council) та IASC. Загалом, за результатами осінніх спостережень ними було зафіксовано та передано у базу рекордні 36 малих космічних тіл.
За умовами кампанії, команди можуть назвати знайдені об’єкти (астероїди) після того, як вони отримають постійний номер.
“Їхні орбіти потрібно перевірити, здійснити уточнення з базою даних MPC, тоді вони матимуть тимчасове ім’я та provisional статус, наприклад, як відкритий нами астероїд 2015 RV82. Далі астрономи будуть спостерігати за ними, і коли назбирається достатньо спостережень (20-500), об’єктам можна буде дати постійну назву.”
– розповів Science Ukraine Вадим Мулявка, член команди Street Astronomy (Рівне).
Повне зображення з телескопа в обсерваторії G96 та об’єкти UKR0045, UKR0046, знайдені Володимиром Сулимом під час кампанії Catalina Sky Survey NEO Search Campaign 19 травня – 17 червня. Фото: astro.sumy.ua
“Як і раніше, ми працювали зі знімками з телескопа Pan-STARRS1 (PS1), який знаходиться в обсерваторії на Гаваях на висоті понад 3 км над рівнем моря і має код F51 в Центрі малих планет.”
– пояснив Володимир Сулим, член команди Street Astronomy (Суми) –
“Протягом двох кампаній нашою командою оброблено 55 наборів зображень, на яких нам вдалось знайти 36 нових об’єктів, що увійшли до попередньої таблиці відкриттів. Це означає, що вимірювання об’єктів, знайдених нами, були відправлені в Центр малих планет, і тепер вони очікують підтвердження. Підтвердженим може бути об’єкт, коли F51 або інші обсерваторії знайдуть його на знімках зі своїх телескопів.”
У команді працювали: Вадим Мулявка, Олексій Семещук (Рівне), Володимир Сулим, Дмитро Сенченко (Суми) та Сергій Плакса (Краматорськ).
Спостереження вартових
Наразі українська команда Street Astronomy продовжує брати участь у другому пілотному проекті – Catalina Sky Survey (CSS), який також покликаний відшукувати потенційно небезпечні для Землі астероїди та комети.
У 2005 році Каталінський огляд став найбільш результативним оглядом навколоземних об’єктів (НЗО) серед інших кампаній. Команда CSS, зокрема, відкрила астероїди 2014 AA та 2008 TC3, які впали на Землю у 2014 та 2008 рр. відповідно.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.