Міжпланетний зонд NASA Кассіні зробив серію унікальних знімків на орбіті у проміжку між Сатурном та його дивовижними кільцями. Це сталося, коли апарат здійснював черговий оберт по орбіті, перш ніж назавжди зникнути в іншому світі.
Кассіні використав свою ширококутну камеру, щоби зробити 21 знімок 20 серпня. У цей день легендарний апарат знову наблизився до газового гіганта та занурився у проміжок між планетою та кільцями.
Оригінальний розмір зображень становив 512×512 пікселів. Не дуже багато, як для космічних технологій, однак саме такі параметри дозволили зробити велику кількість фотографій у короткий проміжок часу.
Знімок “Кассіні” від 20 серпня, коли він перебував у проміжку між кільцями Сатурна. Джерело: NASA/JPL-Caltech/Space Science Institute
Великий Фінал Кассіні
Автоматичний космічний апарат Кассіні – Гюйгенс був запущений у космос 15 жовтня 1997 року спільними зусиллями NASA, ЄКА та Італійського космічного агентства. Його місія полягала у дослідження супутників Сатурна, самої планети-гіганта та її кілець.
Через майже 20 років у міжпланетному просторі Кассіні завершує свою місію. Керівники проекту вирішили знищити зонд у верхніх шарах щільної атмосфери Сатурна, щоби захистити від імовірного забруднення інші супутники, на яких може існувати позаземне життя. Перед останнім зануренням та загибеллю Кассіні зробить серію обертів по видовженій орбіті довкола Сатурна.
15 вересня Кассіні буде спрямовано на зіткнення з Сатурном, після чого апарат в останнє передасть унікальні наукові дані. Зрештою, він зруйнується як метеорит та стане частиною планети.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.