Канадські дослідники вирішили оцінити, наскільки люди у вільних відносинах задоволені життям у порівнянні з прихильниками моногамних стосунків. Результати дослідження показали, що вони однаково щасливі.

Щаслива полігамія

Сучасність полягає не тільки у зміні наукового уявлення про навколишній світ, але й у значному реформуванні соціальних процесів. Одним з питань, які викликають бурхливі обговорення, залишаються стосунки між партнерами та різноманітне ставлення до моногамних та полігамних відносин.

Стереотипно, що українське суспільство в цьому питанні є досить консервативним. Проте, саме через це безліч родин переходять до конфронтації, адже глобалізація сильно впливає на молодь та обурює старше покоління.

Проте наука теж не оминає соціальні проблеми та намагається показати більш широку картинку з приводу актуального питання. У канадському Університеті Гвельфа встановили, що прихильники вільних стосунків так само щасливі, як і ті, хто перебуває у традиційних моногамних відносинах.

“Ми виявили, що люди, які проживають за немоногамними стосунками, відчувають однаковий рівень задоволення в відносинах, як і ті, хто знаходиться у моногамних парах. Тобто обидві групи мають достатній рівень психологічного та сексуального добробуту,”

пояснила Джессіка Вуд, студентка докторантури з прикладної соціальної психології та провідний автор дослідження –

“Цей факт розвінчує суспільні погляди на моногамію як ідеальну структуру відносин.”

У консенсусних або немоногамних відносинах, всі партнери погоджуються брати участь у кількох сексуальних або романтичних відносинах з партнерами. Сьогодні 3-7% людей у ​​Північній Америці знаходяться у подібних партнерських відносинах.

“І це частіше, ніж думає більшість людей. Ми знаходимося в точці соціальної історії, де люди мають значно більше очікувань від своїх партнерів: хочуть мати і сексуальне задоволення, і емоційну й фінансову підтримку. Намагання виконати всі ці потреби можуть бути тиском на відносини. Проте “вільні стосунки” частіше за все сприймаються як аморальні. У розумінні більшості, ці люди постійно займаються сексом з усіма. Їх зневажають і вважать за поганих особистостей, але це не так”, зазначає автор.

В дослідженні було проведено опитування серед 140 учасників немоногамних та 200 учасників моногамних відносин. Усім було поставлене питання з приводу їхнього задоволення наявними відносинами та оцінки загального рівня щастя. В результаті дослідники встановили, що попри різну структуру відносин, люди мали однакове задоволення від них.

“Це дослідження показує нам, що наш вибір структури відносин не є показником того, наскільки ми будемо щасливими”

Дослідження не пропагує немоногамні відносини, проте демонструє, що кожен має право на свій власний вибір бути щасливими. Все ж, досить багато факторів впливають на нас: навіть вік та соціальний статус. Головне – знайти людину, яка буде повністю підтримувати вашу структуру відносин та буде мати однаковий з вами рівень відповідальності одне за одного.

Journal of Social and Personal Relationships (2018), doi: 10.1177/0265407517743082