1 min read

Кенґоро - найбільш досконалий людиноподібний робот

Кенґоро - найбільш досконалий людиноподібний робот

Команда дослідників з Токійського університету створила, напевно, найбільш досконалого людиноподібного робота на цей час. Точніше двох роботів: Кенширо та Кенґоро.

У своїй статті, опублікованій у журналі Science Robotics, команда описує роботу по створенню цих схожих на людину роботів та демонструє їхні можливості.

З розвитком робототехніки більшість роботів перетворилися на машини, призначені для виконання одного певного типу роботи. Одні створені для фарбування автомобілів, інші – для допомоги солдатам в перенесенні вантажів. Але є й інший клас роботів – людиноподібні роботи або роботи-гуманоїди.

Вони не призначені для виконання якоїсь певної роботи, а створюються для наслідування можливостей людини. Щоб створити своїх людиноподібних роботів, які б рухалися максимально подібно до того, як рухається людина, дослідники з Японії розробляли та складали деталі, які б імітувати частини та з’єднання людини. Наприклад, вони наділили своїх роботів грудними клітинами, хребтами та суглобами. Що вийшло в результаті, можете побачити на відео.

Роботи-гуманоїди Кенширо та Кенґоро імітують рухи людини. Джерело: wwwAAASorg

З двох роботів, створених командою, Кенґого виявився найбільш “просунутим”. Він вміє підтягуватись, віджиматись, “качати прес” та, навіть, бити по воланчику. Ба більше, він “пітніє”. Оскільки робот має виконавчі механізми, які тягнуть сталеві нитки для імітації роботи м’язів, він гріється. Щоб запобігти перегріванню, по “тілу” робота прокладені трубки, якими тече вода. А частина тепла розсіюється, випускаючи пар через крихітні отвори в алюмінієвому каркасі.

Дослідники стверджують, що Кенґоро має в шість разів більше ступенів свободи ніж інші людиноподібні роботи і здатний рухати більшість його частин так, як роблять це люди. Наприклад, він може стояти на пальцях ніг, або повертати голову вбік, нагадуючи людей, які намагаються похрустіти шийними хребцями.

Science Robotics (2017). DOI: 10.1126/scirobotics.aaq0899