2 min read

Космічний туризм тепер не міф?

Космічний туризм тепер не міф?

Наука – це коли мрії маленьких хлопчиків та дівчат стають реальністю, коли ті починають дорослішати. Сьогоднішні мрії про космічний ліфт поступово стають реальністю і доказ цьому – новий експеримент японських дослідників.

Космічний туризм

Японська команда, що працюватиме над створенням “космічного ліфта”, проведе першу тестову перевірку цього місяця, запустивши мініатюрну версію винаходу на супутниках. Експеримент містить міні-ліфт у ящику всього 6 сантиметрів довжиною, 3 сантиметри в ширину і 3 сантиметри вгору. Якщо експеримент вдасться, то це забезпечить доказ концепції щодо руху вздовж 10-метрового кабеля, підвішеного в просторі між двома міні-супутниками, які будуть справно його тримати.

“Це буде перший у світі експеримент для перевірки руху ліфтів у космосі,”

– заявив прес-секретар Сідзуоцького університету.

Переміщення моторизованогої “скриньки” буде контролюватися камерами на супутниках. Звичайно, ще тільки перший крок до кінцевої мети проекту – побудови “космічного ліфта”.

Вперше концепт космічного ліфта був запропонований в 1895 році російським ученим Костянтином Ціолковським після того, як він побачив Ейфелеву вежу в Парижі. Майже століття потому цю думку було переглянуто в романі Артура Кларка. Але технічні бар’єри завжди зупиняли плани, зафіксовані на концептуальному етапі.

Космічний туризм
Концепт 20 км космічного ліфта. Джерело: Thoth Technology

Японська будівельна фірма Obayashi, яка співпрацює з університетом, також вивчає способи побудови свого власного космічного ліфта, щоб здійснити першу туристичну подорож у космічний простір до 2050 року.

Ще в 2012 році компанія заявила, що про плани використати властивості вуглецевих нанотрубок, міцність яких більш ніж у 20 разів перевершує міцність сталі, щоб побудувати ліфтовий вал на 96 000 кілометрів (приблизно 60 000 миль) над Землею. Таким чином, з’явиться можливість одночасно перевозити до 30 пасажирів та подорожувати зі швидкістю 200 кілометрів на годину протягом тижня, зупиняючись на станції у 36 000 км від Землі.

“Люди вже давно обожнюють високі башти. Замість того, щоб будувати їх на землі, ми будемо зводити їх з космосу,”

– каже лідер проекту Сатомі Кацуяма.