1 min read

Нобелівська премія з фізики 2019 дісталась Джеймсу Піблсу, Мішелю Майору та Дід'є К'?

Нобелівська премія з фізики 2019 дісталась Джеймсу Піблсу, Мішелю Майору та Дід'є К'?

Шведська королівська академія наук щойно відзначила Джеймса Піблса за його “теоретичні відкриття у фізичній космології”, Мішеля Майора та Дід’є К’єло за “відкриття екзопланети на орбіті сонцеподібної зорі”.

Джеймск Піблс за майже два десятиліття розробив теоретичну базу, яка створила фундамент для нашого сучасного розуміння історії Всесвіту, від Великого Вибуху до сьогодні.

Ця “картина” охоплює ранні роки розширення Всесвіту, після якого послідували мільярди роки еволюції, у якій брала активну участь так звана темна матерія. Піблс перший використав фонове мікрохвильове випромінювання, що залишилося після Великого Вибуху, та розробив надійні теоретичні інструменти для аналізу еволюції космосу.

Мішель Майор та Дід’є К’єло дослідили нашу власну Галактику у пошуках інших землеподібних світів. У 1995 році вони здійснили перше відкриття планети за межами Сонячної системи. Екзопланета під назвою 51 Пегаса знаходиться біля зорі, що дуже нагадує наше Сонце на відстані 50,91 світлового року від нас.