1 min read

Нобелівськими лауреатами з фізіології або медицини стали Вільям Каелін, сер Піте?

Нобелівськими лауреатами з фізіології або медицини стали Вільям Каелін, сер Піте?

Нобелівський комітет щойно оголосив імена науковців, які цьогоріч розділили Нобелівську премію у секції “Фізіологія або медицина”. Вільям Каелін, Пітер Реткліфф, Грегг Семенса отримали відзнаку за “їхні відкриття клітинного механізму визначення та адаптації до рівнів кисню”.

Тварини потребують кисень для трансформації спожитої їжі в корисну енергію. Важливість цього елементу для життя була відома століттями, однак те, як клітини організмів пристосовуються до зміни його концентрації, досі залишалося неясним.

Цьогорічні лауреати провели пошуки цього механізму та визначили молекулярні процеси, які регулюють активність генів, що змінюється у відповідь на різні рівні кисню.

Так дослідники віднайшли один з найфундаментальніших адаптивних механізмів життя. У комітеті також зазначають, що це відкриття заклало фундамент для нашого розуміння впливу концентрації кисню та обмін речовин у клітинах та фізіологічну функцію. Ці напрацювання дозволять просунутися у методиках боротьби з анемією, раком та багатьма іншими захворюваннями.