1 min read

Повз Землю пролетів астероїд, розміром з будинок

Повз Землю пролетів астероїд, розміром з будинок

Минулої доби до Землі наблизився астероїд 2012 TC4, відкритий п’ять років тому великим телескопом на Гаваях.

У нашій Сонячній системі блукають мільйони астероїдів. Більшість з них рухаються по орбітах всередині астероїдного поясу між Марсом та Юпітером, однак інші – мають ексцентричні орбіти, які приносять їх ближче до Землі. 2012 TC4 є одним з таких.

Художня візуалізація прольоту астероїда 2012 TC4 12 жовтня. Джерело: NASA/JPL-Caltech

Астрономи заздалегідь повідомили, що астероїд пролетить на безпечній відстані. Попри невеликі розміри, 12 метрів у діаметрі, 2012 TC4 виявився гарним об’єктом для тестування нових систем спостереження з навколоземними об’єктами та виявлення астероїдів, яку підтримує NASA та ЄКА.

“Спостерігачі за астероїдами використовують цей проліт, щоби протестувати всесвітню мережу з виявлення астероїдів, оцінюючи нашу здатність працювати разом перед загрозою потенційно реального астероїдного зіткнення.”

– пояснив Майкл Келлі, дослідник відділу NASA PDCO та член команди спостереження за 2012 TC4.

Як і передбачалося, 2012 TC4 з’явився у полі зору астрономів наприкінці липня. 12 жовтня о 8:40 за Києвом 2012 TC4 знаходився на відстані 44 000 км від Землі над Антарктикою. Вчені використають отримані під час спостережень дані, щоби краще дослідити траєкторію руху нашого гостя.

У NASA також відзначили, що впродовж наступних 100 років Землі не загрожує жоден з відомих астероїдів.