2 min read

4 мегатренди, які можуть змінити майбутнє до 2030 року

4 мегатренди, які можуть змінити майбутнє до 2030 року

У 2012 році Національна розвідувальна рада США (NIC) опублікувала нову доповідь під назвою “Global Trends 2030: Alternative Worlds”, яка мала на меті показати футуристичну перспективу світу за 20 років. Можливо, настав час згадати роботу американських дослідників та звірити годинники з сучасним станом речей у 2017 році.

Робота аналітиків полягала у визначенні головних факторів, які вплинуть на розвиток людей в усьому світі. В одному розділі вони визначили чотири головних мегатренди, які мають докорінно змінити правила гри у суспільствах, урядах, охороні здоров’я та енергетичних ресурсах.

Ось, що ми можемо очікувати.

Можливості для індивідуумів

Впродовж наступних 15 років фінансові надходження від таких груп, як Всесвітня організація охорони здоров’я та Фонд Білла і Мелінди Гейтс, витягнуть мільйони людей з бідності. Згідно зі звітом, більша частина населення світу вийде за межу бідності, у якій вони знаходяться сьогодні.

Нове багатство дасть мільйонам людей можливість зміцнити місцеві та національні економіки.

Автори також уточнили, що більше впливових людей отримає доступ до нових зв’язків та летальної зброї, що може потенційно призвести до створення їхніх монополій у державах.

Дифузія впливу

Азійські країни, що розвиваються, стануть помітнішими гравцями на світовій арені у порівнянні з європейськими та північноамериканськими націями.

“Один лише Китай буде мати більшу економіку, ніж у США, вже за декілька років до 2030-го,”

– йдеться в доповіді –

“Разом з тектонічним зсувом, стан здоров’я світової економіки все більше буде залежати від того, наскільки добре розвивається цей світ, меншою мірою – від традиційних країн Заходу.”

Це означає, що країна з найбільшою кількістю грошей та людей не обов’язково буде найвпливовішою у світі, якщо поряд будуть знаходитись більш гнучкі країни, орієнтовані на інформацію та ресурси.

Демографічні моделі

Одночасне поєднання поширеного старіння націй, падіння фертильності та урбанізація призведуть до формування контрастного світу у 2030-му році.

З прогнозованою чисельністю населення у 8,3 мільярда, людство буде значно старішим та зосередженим на міському житті. Інфраструктура та умови життя можуть покращитись, однак інновації та нові відкриття загальмують без молоді.

Як зазначається у доповіді:

“Країни, що старіють, зустрінуться з серйозним викликом на шляху підтримки своїх стандартів життя.”

Цілком можливо, що у наступні 15 років людство побудує більше міських конструкцій, ніж було зведено за всю історію цивілізації.

Попит на харчі, воду та енергію

Попередня оцінка також показала, що збільшення добробуту середнього класу по країнах призведе до збільшення попиту на харчі на 35%, води – на 40%, і енергії – на 50%.

Водночас, постраждають регіони з екстремальними погодними явищами: Сінгапур та Мумбаї повною мірою відчують на собі наслідки глобальних змін клімату. Північна Африка та південно-західна частина США також будуть страждати від посухи.

Нові дослідження стверджують, що більшості країн світу вистачить енергії з відновлюваних природних джерел, щоби повністю забезпечити себе до 2050 року. Це гарний сигнал на користь, того, що нам не знадобиться викопне паливо, щоби задовольнити власний апетит. Проте з кліматом, не все так просто.