1 min read

5 науково-обґрунтованих стратегій боротьби з прокрастинацією

5 науково-обґрунтованих стратегій боротьби з прокрастинацією

Схоже, запекла війна з прокрастинацією або зі “спогляданням вічного”, коли важливі справи невизначено чекають іншого часу, триває на всіх континентах.

Автор бестселлеру про особисту продуктивність “The Productivity Project: Accomplishing More by Managing Your Time, Attention, and Energy” Кріс Бейлі пише для Harvard Business Review про те, як швидко побороти прокрастинацію.

Спробуємо розібрати його головні поради.

Наука vs Прокрастинація

Бейлі зазначає, що експериментування з різноманітними техніками підвищення особистої продуктивності протягом року наштовхнули його на думку, що він прокрастинував більше, ніж думав. Прості записи діяльності протягом тижня показали, що він витрачав близько шести годин, відкладаючи справи на потім.

Зрештою Бейлі звернувся до дослідників та наукових публікацій, щоби відповісти на питання, чому ми прокрастинуємо та як цьому запобігти. Більша частина відповідей, яку він знайшов, увійшла до його книги, однак дещо він розповів у статті.

Чому ми прокрастинуємо?

На думку Бейлі, прокрастинація є станом людини, а не психічним розладом. Він посилається на висновки Пірса Стіла, автора книги “Рівняння прокрастинації” (“The Procrastination Equation”), які говорять про те, що 95% визнають, що відкладають справи. Втім, сам Бейлі вважає, що решта 5% просто лукавлять.

Стосовно прокрастинації як явища, це

“абсолютно внутрішня емоційна реакція на речі, які ми не бажаємо робити,”

– каже Тімоті Пичил, автор книги “Розв’язання головоломки прокрастинації” (“Solving the Procrastination Puzzle“).

Інакше кажучи, якщо справа вам не здається важливою, тим вищі шанси, що ви почнете прокрастинувати.