2 min read

5 невідомих фактів про видатного психолога Карла Юнга

5 невідомих фактів про видатного психолога Карла Юнга

Він вважав, що розділяє у собі дві особистості, а його роботи зробили автора піонером психології.

Карл Густав Юнг народився 26 липня 1875 року у Тургау, Швейцарія. З часом ця людина стане всесвітньо відомим дослідником, засновником аналітичної психології. Нова дисципліна сфокусується на внутрішньому світі людини, покликана зрозуміти, як вона думає, та як вирішити проблеми, що нависають на її шляху.

Не секрет, що сам Юнг був дещо складною людиною. Дізнатися більше про його пошуки знання та самого себе нам допоможуть наступні маловідомі факти.

Юнг ввів поняття “інтроверт” та “екстраверт”

Вперше, терміни “інтроверт” та “екстраверт” з’явились у книзі “Психологічні типи” (Psychological Types) Карла Юнга, яка була опублікована 1921 року у Німеччині.

Інтроверти, писав Юнг, отримують енергію зі свого внутрішнього діалогу та захищають себе “від зовнішніх претензій” своєю енергію через сором’язливість або іншими засобами. Екстраверти, навпаки, є “відкритими та доступними типами”, які безперервно шукають енергію назовні.

Ця теорія стала фундаментом для численних праць, від Індикатору типів Маєрс-Бріґґз до спогадів про нереалізовані плани або переховування у ванній кімнаті на вечірках. Проте Юнг ніколи не вважав, що хтось здатен бути повним інтровертом чи повним екстравертом. На його думку, така особистість незабаром опинилася б у божевільні.

Юнг написав книгу про НЛО

Книга “Летючі тарілки: сучасний міф про речі, помічені у небі” (Flying Saucers: A Modern Myth of Things Seen in the Skies) була опублікована у 1959 році.

Ця книга більше продемонструвала жагу Юнга до пізнання людської свідомості через чутки, аніж до питання існування інопланетян.

Психолог, який співпрацював з нобелівськими лауреатами з фізики

Юнг мав досвід “сумнівної дружби” з фізиком-теоретиком Вольфгангом Паулі. Паулі, який вперше запропонував нейтрино, також цікавився сонним аналізом, проте його дружба з Юнгом виходила за межі цього.

Їхні розмови та листування стосувались дослідження фундаментальних питань про природу реальності, яку вони розглядали через призму фізики та психології. Роки спілкування з Паулі привели Юнга до теорії Синхронічності або “значущих збігів”.

Він розмірковував про окультизм

Спілкування Юнга та Паулі занесло обох у темні води окультизму. Аманда Гефтер написала про це для New Scientist:

“Обидва годинами сиділи на задньому дворі готичного особняка Юнга на березі Цюрихського озера, смакували вишукані страви, пили старовинні вина та курили найкращі сигарети, обговорюючи питання з фізики на теми: чи існує космічне число у корінні фізики та психології, екстрасенсорного сприйняття, НЛО, Армагедонну, Ісуса, Яхве та сновидінь Паулі.”

Він вважав, що у ньому співіснують дві людини (у певному сенсі)

Інноваційним підходом Юнга було серйозне обговорення свого внутрішнього світу. Це привело його до цікавого шляху, пише для The Guardian Марк Вернон, зокрема до думки, що у ньому поєднуються дві людини. Він називав їх – номер 1 та номер 2.

“Номер 1 був дитям його батьків та часу,”

– пише Вернон –

“а номер 2, однак, був індивідуальністю поза часом.”

Пізніше ця концепція номера 1 та номера 2 переросла в ідеї Его та власного “Я”. Таким, з одного боку, був Карл Густав Юнг – сміливим піонером та дослідником внутрішнього світу людини.

За матеріалами Smithsonian