2 min read

Рештки "велетнів" віком 5000 років знайшли у Китаї

Рештки "велетнів" віком 5000 років знайшли у Китаї

Китайські археологи зробили приголомшливе відкриття, відкопавши поховання людей-“велетнів” неолітичної доби. Зріст однієї особи сягає 1.9 м, а інших в середньому – 1.8 м.

Про унікальну знахідку повідомила китайська державна новинна агенція Сіньхуа.

Археологічні розкопки проводились у провінції Шаньдунь, що на сході Китаю.

“Це виходить з кісткової структури. Якби він був живою людиною, його зріст перевищував би 1.9 метрів”

– розповів виданню Сіньхуа Фенг Гуї, директор Школи історії та культури Шаньдуньского університету.

Фото: Шаньдуньский університет

Велетні неолітичної епохи

Зріст у 190 см може не здаватись чимось екстраординарним у наш час, однак людство не завжди мало такі пропорції. До прикладу, у 2015 році середній зріст населення провінції Шаньдун у віці 18 років складав 1 м 75 см, а в середньому по країні – 1 м 72 см.

Місцеві мешканці вважають, що високий зріст раніше був етнічною особливістю їхніх пращурів. Китайський мислитель та філософ Конфуцій (551 – 479 рр. до н.е.) також був родом з цієї місцевості. Джерела вказують, що він також мав зріст у 190 см.

Археологи почали досліджувати руїни давніх поселень поблизу міста Цзінань, столиці провінції Шаньдун, у 2016 році. Ділянка охопила понад 100 домівок, 205 могил, а також 20 жертовних ям.

Джерело: Шаньдунський університет

Археологи повідомили, що рештки людей належать до культури Луншань, яка існувала у період пізнього неоліту у середній та нижній течіях ріки Хуанхе. Ця культура отримала свою назву від місцевої гори Луншань.

На думку дослідників, вищі чоловіки опинилися у великих гробницях, оскільки могли мати вищий соціальний статус, який відкривав їм доступ до ресурсів та кращого харчування. Поруч з ними археологи знайшли також свинячі зуби та кістки, що вказує на утримання свійських тварин.

Фото: Шаньдуньский університет

На окремих скелетах були помічені пошкодження черепів та кісток ніг. Як виявилось, фізичні ушкодження були нанесені невдовзі після поховання та могли бути пов’язані з боротьбою за владу.

Державність у течії Хуанхе

Китайські дослідники вважають, що це місце було культурним та економічним центром Північного Шаньдуня 5000 років тому. Поруч вони знайшли сліди ровів та глиняних набережних.

Робота археологів ще не була оцінена міжнародними експертами, однак перші знахідки вже викликають неабияку увагу. На сьогодні був досліджений лише малий шар з площею 2000 квадратних метрів. Попереду у вчених ділянка з площею 1 км кв., який може приховувати ще безліч важливої та цінної інформації про культуру Луншань.