1 min read

600 годин серіалів і ти вже знаєш, що буде далі, навіть зі штучним інтелектом

600 годин серіалів і ти вже знаєш, що буде далі, навіть зі штучним інтелектом

Штучний Інтелект (ШІ), розроблений у MIT, переглянув 600 годин телесеріалів і навчився прогнозувати соціальну поведінку людей.

Поки що, це лише машинний алгоритм, що відтворює принцип нейронних мереж, однак він навчився робити те, чим раніше вихвалялися завзяті домогосподарки та їхні чоловіки-скептики.

У Лабораторії комп’ютерних наук та штучного інтелекту MIT створили алгоритм, який використовує технологію глибокого навчання (deep learning). ШІ визначає шаблони поведінки людей, а потім застосовує їх для передбачення дій, що мають статися.

Дослідники “згодували” алгоритму 600 годин телесеріалів, у яких демонструвалися соціальні взаємовідносини людей. Після цього вони тестували ШІ на майстерність прогнозувати розвиток подій. Результат виявився кращим, ніж очікувалося.

Серед запропонованих ШІ сюжетів були комедійні телесеріали “Офіс”, “Клініка”, а також “Відчайдушні домогосподарки”. Комп’ютер аналізував відео, на яких люди мали за мить зробити одну з цих дій: обійнятися, потиснути руки, поцілуватися або “дати п’ять”. Що з цього вийшло? ШІ зміг передбачити подію у 43% випадків. Люди ж правильно визначали розвиток подій у 71% випадків.