1 min read

70-ти річна жителька Індії народила первістка

70-ти річна жителька Індії народила первістка

Здорова дитина з’явилась на світ у індійської пари похилого віку, у 70-ти річної жінки на і’мя Дальджиндер Каур та її 79-ти річного чоловіка.

Унікальна з точки зору медицини подія сталась минулого місяця. Як зазначається на сайті AFP, цьому передувала спільна з чоловіком спеціальна клінічна терапія для відновлення фертильності.

Жінка зізналась, що вона “не була занадто старою, щоби вперше стати матір’ю”, додавши, що її життя тепер стало повноцінним.

Віра та бажання мати дитину

Перед тим, як стати батьками, пара прожила у шлюбі 46 років. За її словами, вони майже втратили надію на зачаття дитини та постійно ставали об’єктом глузування, оскільки у їхній країні безпліддя вважається чимось на кшталт “прокляття богів”.

Дальджиндер Каур зі своїм первістком на ім'я Армаан та чоловіком Анурагом
Дальджиндер Каур зі своїм первістком на ім’я Армаан та чоловіком Анурагом. Джерело: telegraph.co.uk

Терапія похилої пари проходила у IVF-клініці (екстракорпоральне запліднення), яка розташована у північному індійському штаті Хар’яна. Капур задекларувала свій вік у 70 років, однак для Індії є типовою відсутність свідоцтв про народження, тому у клініці визначили її біологічний вік на рівні 72 років.

Хлопчик, який був зачатий за допомогою яйцеклітини та сперми подружньої пари, народився здоровим 19 квітня з вагою 2 кілограми.

Люди звертають увагу на те, що станеться з дитиною, коли ми помремо. Але я маю тверду віру у Бога. Бог всемогутній та всюдисущий, він попіклується про все.

– заявив AFP 79-річний батько дитини Мохіндера Сінгх Гілл.

Керівник клініки з репродукції Анураг Бішной розповів, що спочатку він скептично ставився до можливості штучного запліднення пацієнтки, однак, коли проведені над Каур тести дали гарні результати, вони вирішили продовжити.

Це не перший випадок запліднення у людей похилого віку в Індії. Через штучне запліднення у 2008 році також народила 72-річна жінка зі штату Уттар-Прадеш. У неї з’явились близнюки.