1 min read

ШІ рятує життя, встановлюючи правильний діагноз

ШІ рятує життя, встановлюючи правильний діагноз

Якщо вам потрібні докази, що епоха Штучного інтелекту (ШІ) настала, ось один з них: ШІ від компанії IBM допоміг японським лікарям встановити точний діагноз одній з пацієнток, яка була хвора не невідомий тип лейкемії

Штучний інтелект на ім’я Ватсон (Watson) нещодавно зберіг життя людині, чітко встановивши різновид захворювання. Випадок унікальний, адже досі лікарі не могли встановити чіткий діагноз та практично зайшли у глухий кут.

 

Надана Ватсоном інформація дозволила лікарям застосувати відповідну терапію, яка почала ефективно боротися з захворюванням.

Пожирач Big Data

ШІ одразу обробив та проаналізував велику кількість даних. Таке завдання виявилось досить простим для машини, але не для лікарів. Принаймні, вони не змогли зробити це з необхідною точністю. Ватсон проаналізував генетичні зразки жінки та порівняв результати з 20 мільйонами клінічних онкологічних досліджень. Коли робота була зроблена, машина дала відповідь та встановила, що пацієнтка мала надзвичайно рідкісну форму лейкемії.

Спочатку жінці діагностували гострий мієлоїдний лейкоз, але її організм не відповідав на традиційну терапію, яку призначають для такої хвороби.

Професор Сатору Міяно з Інституту Медицини Токійського Університету зауважив, що це є позитивним підтвердженням потенціалу ШІ у найближчі роки: “змінити світ”.

На думку Сейджи Йамади, голови Японської спілки Штучного інтелекту, це перший випадок, коли ШІ у національних масштабах рятує чиєсь життя. Він також додав, що це:

найбільш практичне застосування Штучного інтелекту у галузі медицини та охорони здоров’я.

Скільки часу знадобилось Ватсону для вирішення діагностичного пазлу? Відповідь — 10 хвилин. Пробач Докторе Хаус…

 

Заради справедливості варто відзначити, що це не перший випадок застосування ШІ у клінічній медицині. У США не перший рік використовують системи машинного навчання або штучний інтелект для діагностування лейкемії та пухлин, однак ця чергова справа виглядає ще одним впевненим кроком у напрямку нової епохи штучного інтелекту.