1 min read

Безпілотний дрон, призначений для транспортування людей, здійснив перший неконтр

Безпілотний дрон, призначений для транспортування людей, здійснив перший неконтр

Приватна компанія Urban Aeronautics повідомила про вдалий запуск свого автономного транспортного дрона (Cormorant Unmanned Air Vehicle  – UAV), який без втручання оператора пролетів на низькій висоті вздовж невідомого ландшафту.

Хоча політ був повністю автономним, у компанії повідомили, що система керування UAV все ж зробила серію помилкових рішень.

Роботу прототипу самопілотованого дрона AirMule, який здатний виконувати вертикальний зліт на посадку, а також транспортувати людей з вантажем, продемонстрували ізраїльські розробники з Tactical Robotics (дочірня компанія Urban Aeronautics).

БПЛА AirMule або Коморант (Comorant) використовує внутрішні роторні гвинти для зльоту та посадки, а також мало розповсюджені пропелери для горизонтальної тяги. Електронне обладнання AirMule складається з одного радіолокаційного та двох лазерних висотомірів, інерційних датчиків та електронно-оптичних датчиків корисного навантаження, які використовуються у якості сенсорів для планування польоту.

Зображення з електронно-оптичного сенсора
Зображення з електронно-оптичного сенсора LADAR/LIDAR Джерело: militaryaerospace.com

Не дивлячись на гарне обладнання, тестовий політ не пройшов без технічних помилок. Тричі система роботизованого керування польотом (FMS) вимушено перебирала керування на себе від автономної системи керування (FCS), оскільки остання приймала технічно некоректні рішення. Автономна система, зокрема, двічі неправильно визначала висоту через похибку у зчитування показів лазерних висотомірів, що спонукало БПЛА до завчасного приземлення.

Поки FCS “вчилася” вести літальний апарат через різні шаблонні маневри, FMS неперервно займалася контролем рівня безпеки, а також приймала рішення, коли втрутитися.

– зазначається у прес-релізі Tactical Robotics.

Як зазначили у компанії, одного дня їхній автономний апарат зможе виконувати складні зльоти та посадки зі складного ландшафту, де не впораються люди-пілоти. З часом Коморант може стати в нагоді у військовому секторі, забезпечуючи транспортування солдат та боєприпасів у бойових польових умовах.