Вчені реконструювали обличчя дівчини-підлітка, що жила 9000 років тому

Реконструкція обличчя
Реконструкція обличчя. Oscar Nilsson

Команді дослідників з Афінського університету та шведському археологу вдалося якісно відтворити обличчя дівчини з Середньої кам’яної доби, чиї рештки були знайдені раніше у грецькій печері.

Мезолітична дівчина

Рештки молодої дівчини знайшли у 1993 році у Печері Теопетри, Греція. Датування встановило їхній приблизний вік – 9000 років, і, як зазначають археологи, це відносить її життя до часів, коли мисливці-збирачі поступово ставали фермерами на світанку цивілізації. Цей факт, зокрема, спонукав вчених назвати дівчину ім’ям Світанок (грецькою – Αυγή).

Проаналізувавши зразки її зубів та кісток, вчені дійшли висновку, що на момент смерті їй було 15-18 років. Однак вони не змогли встановити точні причини закінчення її життя. Вони лише зазначили, що Світанок певно страждала на анемію, проблеми з суглобами та цингу.

Реконструкція обличчя мезолітичної дівчини.
Реконструкція обличчя мезолітичної дівчини. Дослідники дали їй ім’я “Світанок”. Джерело: Oscar Nilsson

Для відтворення обличчя мезолітичної дівчини дослідники скористались сучасними методиками судової медицини та 3D друку. У роботу також включили невропатолога, ендокринолога, ортопеда, ортодонта, рентгенолога та патологоанатома з Афінського університету та шведського археолога Оскара Нілссона, який також є скульптором.

Спочатку дослідники просканували знайдений череп та роздрукували його пластикову копію на 3D принтері. Далі вони прикріпили шпильки, щоби позначити товщину тканин у різних частинах черепа, та додали пластичний матеріал, який симулював м’язи та шкіру.

В результаті, вони отримали скульптуру з обличчям, яке має власний виразний характер та деякі чоловічі риси. На думку науковців, такі риси були досить поширеними у ті часи.

У дівчини також виступала нижня щелепа, що можна пояснити частим споживанням в їжу жорсткої шкіри тварин, яку потрібно було довго жувати.

Одна з робіт скульптора та археолога Оскара Нілссона.
Total
22
Shares
22 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Три доісторичні істоти з минулого Землі, про яких ми нічого не знали

Протягом останніх кількох місяців палеонтологи зробили низку відкриттів. Ними були описані дивовижні створіння, що жили на нашій планеті…
Художнє зображення мегахірелли
Далі

Знахідка в італійських Доломітах змушує переглянути історію плазунів на планеті

Група палеонтологів з Університету Альберти, що у Канаді, описала нещодавно відкритого найдавнішого спільного пращура всіх ящірок та змій.…
Робот-динозавр
Далі

Робот-динозавр та страус з додатковими крилами: яким чином виник перший політ?

У певний момент еволюції динозаври отримали здатність до активного польоту, що призвело до появи птахів. Китайські дослідники провели…