У дельті Ніла знайдено одне з найдавніших поселень, яке передує появі фараонів та пірамід

Розкопки поселення у дельті Ніла
Розкопки поселення у дельті Ніла. Egyptian Ministry of Antiquities via AP

Єгипетські археологи розкопали рештки одного з найдавніших поселень дельти Ніла. Знайдені артефакти датуються періодом до появи перших фараонів, повідомляє Associated Press з посиланням на Єгипетське міністерство старожитностей.

Розкопки проводила спільна єгипетсько-французька команда археологів у місті Тель ель-Самара, що розташоване за 140 км на північ від Каїра.

Дослідники розкопали рештки неолітичного поселення, найстаріші артефакти якого датуються періодом 5000 років до н.е.

“Знахідки неолітичного періоду були просто невідомими для цієї місцевості, тому це відкриття має дуже важливе значення,”

розповів керівник експедиції Фредерік Гійо.

Розкопки в Тель ель-Самарі
Розкопки в Тель ель-Самарі на відстані близько 140 км північніше Каїра. Археологи знайшли силосні ями з залишками кісток тварин та їжі, що свідчіть про людську активність у цьому регіоні ще 7000 років тому (близько 5000 р. до н.е.) Джерело: Єгипетське міністерство старожитностей.

За словами Гійо, знайдені силосні ями містили рештки кісток тварин та їжі, тож археологи змогли встановити, що поселення людей було активним у період близько 5000 р. до н.е. Це означає, що до появи перших пірамід у Гізі залишалось ще близько 2500 років.

Як повідомляє єгипетський портал Ahram Online, єдиним відомим поселенням неолітичного періоду досі залишався об’єкт у місті Саїс, яке знаходиться західніше на узбережжі Ніла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

10 Shares:
Перегляньте також
РАС рокопки ЛНУ
Далі

Археологи завершили досліджувати територію біля одного з найстаріших університетів України

Археологи завершили дослідження на площі перед Львівським національним університетом імені Івана Франка. Серед найцікавіших знахідок – кам’яний фундамент…
Далі

У Джунглях Камбоджі знайшли древній мегаполіс кхмерів

Військова технологія лазерного топографування з повітря допомогла вченим віднайти втрачений мегаполіс кхмерів, з’єднаний з храмовим комплексом Ангкор-Ват.
Мікрораптор
Далі

Як дослідники встановлюють забарвлення тварин з минулого Землі

Якого кольору були мешканці мезозойського лісу? Наскільки наука може помилятися та абсолютно новий комплексний підхід до відновлення зовнішнього…