У дельті Ніла знайдено одне з найдавніших поселень, яке передує появі фараонів та пірамід

Розкопки поселення у дельті Ніла
Розкопки поселення у дельті Ніла. Egyptian Ministry of Antiquities via AP

Єгипетські археологи розкопали рештки одного з найдавніших поселень дельти Ніла. Знайдені артефакти датуються періодом до появи перших фараонів, повідомляє Associated Press з посиланням на Єгипетське міністерство старожитностей.

Розкопки проводила спільна єгипетсько-французька команда археологів у місті Тель ель-Самара, що розташоване за 140 км на північ від Каїра.

Дослідники розкопали рештки неолітичного поселення, найстаріші артефакти якого датуються періодом 5000 років до н.е.

“Знахідки неолітичного періоду були просто невідомими для цієї місцевості, тому це відкриття має дуже важливе значення,”

розповів керівник експедиції Фредерік Гійо.

Розкопки в Тель ель-Самарі
Розкопки в Тель ель-Самарі на відстані близько 140 км північніше Каїра. Археологи знайшли силосні ями з залишками кісток тварин та їжі, що свідчіть про людську активність у цьому регіоні ще 7000 років тому (близько 5000 р. до н.е.) Джерело: Єгипетське міністерство старожитностей.

За словами Гійо, знайдені силосні ями містили рештки кісток тварин та їжі, тож археологи змогли встановити, що поселення людей було активним у період близько 5000 р. до н.е. Це означає, що до появи перших пірамід у Гізі залишалось ще близько 2500 років.

Як повідомляє єгипетський портал Ahram Online, єдиним відомим поселенням неолітичного періоду досі залишався об’єкт у місті Саїс, яке знаходиться західніше на узбережжі Ніла.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Total
10
Shares
10 Shares:
Перегляньте також
Далі

Три доісторичні істоти з минулого Землі, про яких ми нічого не знали

Протягом останніх кількох місяців палеонтологи зробили низку відкриттів. Ними були описані дивовижні створіння, що жили на нашій планеті…
Художнє зображення мегахірелли
Далі

Знахідка в італійських Доломітах змушує переглянути історію плазунів на планеті

Група палеонтологів з Університету Альберти, що у Канаді, описала нещодавно відкритого найдавнішого спільного пращура всіх ящірок та змій.…
Робот-динозавр
Далі

Робот-динозавр та страус з додатковими крилами: яким чином виник перший політ?

У певний момент еволюції динозаври отримали здатність до активного польоту, що призвело до появи птахів. Китайські дослідники провели…