У Танзанії знайшли новий вид титанозавра завропода Shingopana songwensis

Місце розкопок Shingopana songwensis у Південно-Західній Танзанії. Джерело: Eric Roberts

Палеонтологи знайшли рештки нового виду титанозавра у скелях Південно-Західної Танзанії.

Результати дослідження були опубліковані цього тижня у журналі Journal of Vertebrate Paleontology.

Новий вид належить до групи гігантських довгошиїх завроподів, які блукали по Землі близько 70 млн років тому. Викопні рештки тварини дістали зі скель Крейдового періоду (70 – 100 млн років тому) у південно-західній частині Танзанії, Африка.

Рештки Shingopana songwensis у Танзанії
Рештки Shingopana songwensis (ребра та ін.) готують до зняття гіпсової маски. Джерело: Nancy Stevens

Знайдений вид отримав назву Shingopana songwensis, від слова мовою суахілі “shingopana” – “широка шия”. Палеонтологи знайшли скам’янілості динозавра у регіоні Сонгве, у Великій рифтовій долині.

“В них присутні анатомічні особливості, притаманні Shingopana та деяким титанозаврам Південної Америки, проте яких немає в інших африканських титанозаврів.”

– розповів провідний автор публікації Ерік Горшкак, палеонтолог з Музею природної історії ім. Філда у Чикаго –

Shingopana мали братів та сестер у Південній Америці, а інші африканські титанозаври були для них лише далекими родичами.”

Реконструкція титанозавра Shingopana songwensis
Реконструкція титанозавра Shingopana songwensis та середовища, у якому вони жили. Mark Witton, www.markwitton.com

Останні серед динозаврів

Вважається, завроподи були останньої групою динозаврів, яка вимерла наприкінці крейдяного періоду, коли 65 мільйонів років тому у Землю вдарив астероїд.

Нове дослідження говорить про те, що у цей період фауна Північної та Південної Африки була досить відмінною. Динозаври Південної Африки були генетично ближчими до динозаврів Південної Америки та були більш поширеними, ніж це вважалося раніше.

Shingopana ходили ландшафтом Крейдяного періоду поруч з Rukwatitan bisepultus, іншим видом Rukwatitan bisepultus, який був відкритий у 2014 році.

Під час тектонічно активного Крейдового періоду південна частина Африки втратила Мадагаскар та Антарктиду, колі ті відійшли на cхід та південь, а згодом – й Південну Америку, коли та попрямувала на північ.

Дослідники зазначили, що вони лише “дряпають поверхню” на шляху до повного розуміння різноманіття організмів та середовища, в якому вони жили на африканському континенті під час пізнього Крейдового періоду.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Реконструкція обличчя
Далі

Вчені реконструювали обличчя дівчини-підлітка, що жила 9000 років тому

Команді дослідників з Афінського університету та шведському археологу вдалося якісно відтворити обличчя дівчини з Середньої кам’яної доби, чиї…
Вулканічна активність та динозаври
Далі

Вулканічну активність знову звинувачують у винищенні динозаврів

Геологи з Принстонського університету провели дослідження на індійському плоскогір’ї Декан та дійшли висновку, що вулканічні виверження могли відіграти…
Робот-динозавр
Далі

Робот-динозавр та страус з додатковими крилами: яким чином виник перший політ?

У певний момент еволюції динозаври отримали здатність до активного польоту, що призвело до появи птахів. Китайські дослідники провели…