Чорне море змінило колір завдяки мікроорганізмам

Світлих відтінків воді у Чорному морі надали кокколітофориди. Фото: NASA, Norman Kuring

На нових фото супутника NASA Aqua видно, як води Чорного моря набули нового бірюзового кольору. Причиною цього дослідники називають цвітіння фітопланктону, який розноситься по морю локальними течіями.

Вихрі фітопланктону “пофарбували” поверхню Чорного моря у бірюзовий колір. Джерело: NASA Earth Observatory

Фітопланкон – це загальна назва крихітних рослинних мікроорганізмів, які живляться сонячним світлом та розчиненими поживними речовинами у поверхневих водах. Головними джерелами таких поживних речовин для Чорного моря є вода з Дунаю та Дніпра.

Чорноморський фітопланктон

Світлих відтінків воді надає один поширений у Чорному морі вид фітопланктону під назвою кокколітофориди (coccolithophores). Особливість цього планктону полягає у вапняних пластинах, які вкривають верхню частину водоростей. У великих кількостях ці пластини віддзеркалюють сонячне світло та стають видимими навіть з космосу.

Як відзначають дослідники, не кожне цвітіння фітопланктону робить морську воду світлішою. Інший поширений вид водоростей Чорного моря – діатоми – зазвичай більше затемнюють воду.

На думку Нормана К’юрінга з Центру космічних польотів ім. Ґоддарда NASA, цьогорічне цвітіння фітопланктону – одне з найбільш яскравих після 2012 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Total
3
Shares
3 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Бермудські острови
Далі

Новий механізм утворення вулканів пояснює виникнення Бермудських островів

Дослідники з Корнельського університету у США зацікавилися походженням Бермудських островів. Вони дослідили гірські породи, що лежать в основі…
Макака
Далі

Поведінка мавп розкрила нові деталі процесу виникнення мови у людей

Вчені з Лабораторії нейросистем Університету Рокфеллера за допомогою магнітної резонансної томографії дослідили мозок мавп, коли ті спостерігали обличчя…
Пластикове сміття на коралі
Далі

Пластик в океані спричиняє захворювання коралових рифів – дослідження

Морські біологи проаналізували 159 коралових рифів у Азійсько-Тихоокеанському регіоні та зафіксували мільярди пластикових предметів, заплутаних у коралах. Виявилось,…