Свято арахнолога: дослідниця відкрила 18 нових видів павука-пелікана

Павуки-пелікани
Павуки-пелікани Eriauchenius workmani. Джерело: Jeremy Miller

Нові види арахнід виявилися безжальними вбивцями інших павуків, які мешкають виключно на території острова Мадагаскар та ведуть свою історію з прадавніх часів.

Павуки-пелікани?

Завдовжки з рисове зерно, павуки-пелікани зовсім не тягнуть на монстрів, що пожирають рибу чи малих птахів. Насправді, нещодавно знайдені члени родини Archaeidae досить обережені та харчуються іншими павуками.

Павук пелікан Eriauchenius milajaneae
Вуд назвала відкритий нею вид павука-пелікана Eriauchenius milajaneae на честь своєї доньки. Вона сподівається, що одно дня її дочка також поїде до Мадагаскару та на власні очі побачить цих дивовижних тварин. Джерело: H. Wood/Smithsonian

Відшукати цих крихітних павуків виявилось під силу арахнологу Ганні Вуд з Національного музею природознавства у Вашингтоні, якій вдалося зробити це у вісімнадцяти випадках.

Як й інші павуки-пелікани, нові види мають видовжену “шию” та дзьобоподібні кліщі або хеліцери. Спосіб, в який вони використовують ці довгі хеліцери для вбивства здобичі, зробив їм також ще одне ім’я – “павуки вбивці”. Якщо жертва все ж потрапляє на ці гаки, вона продовжує безпорадно бовтатися, доки отрута робить свою справу.

Павук-пелікан
Павук-пелікан Eriauchenius workman, тримає на кліщах свою здобич – павука іншого виду. Джерело: Nikolaj Scharff

Вивчаючи крихітну анатомію павуків під мікроскопом, Вуд шукала підказки, які могли б допомогти їй відрізнити один вид від іншого. Зазвичай арахнологи звертають увагу на геніталії павуків: самиці та самці одного виду в процесі еволюції розвивають унікальні статеві органи, які підходять лише до протилежної статі того ж виду. І якщо “ключ” не підходить до “замка”, павуки імовірно належать до різних видів.

Завдяки ґрунтовному дослідженню Вуд, тепер 18 видів павуків-пеліканів, включно з тим, які раніше було хибно класифіковано, отримали свої імена. Eriauchenius rafohy віддає шану стародавній мадагаскарській королеві, а E. wunderlichi – видатному арахнологу.

І за словами пані Вуд, Мадагаскар все ще приховує невідомі види.

ZooKeys (2018), doi: 10.3897/zookeys.727.20222

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Цей гібридний рак навчився клонувати себе і тепер загрожує вторгненням в усьому світі

Молекулярні біологи розшифрували геном інвазивного виду раків, який здатний клонувати себе без запліднення, і швидко поширюється територією острова…
Tarsius spectrum
Далі

Спільний пращур людей та всіх плацентарних ссавців був комахоїдом – дослідження

Дослідивши, які ферменти виробляють у своєму організмі різні види ссавців, вчені з Каліфорнійського університету дійшли цікавих висновків щодо життя…
Далі

Як батьки впливають на нащадків? Дослідники відкрили новий механізм в хробаків

Дослідники з Університету Нью-Йорка дослідили новий механізм впливу батьківських організмів на нащадків. Пов’язаний з генетикою, цей механізм сильно…