ПРИХОВАТИ

Науковці з NASA показали, як працюють легені планети

У NASA зібрали дані за 12 місяців та використали суперкомп’ютер, щоби створити неймовірну симуляцію. До цього ніхто навіть не уявляв, як саме дерева довкола впливають на планету.

Факт №1: Дерев довкола набагато-набагато більше ніж людей. За підрахунками вчених з Єльського Університету, їх приблизно 3.1 трильйона або 3.1×1012. 12 000 років тому на Землі було вдвічі більше дерев ніж зараз.

Факт №2:  Без дерев ми всі загинемо. Загалом усе, що дихає киснем на Землі, просто не зможе існувати без дерев.

Дерева всмоктують повітря разом з оксидом вуглецю та іншими газами. Листя рослин зв’язує вуглець, залишаючи його всередині (потім під дією фотонів з сонячного проміння вуглець з’єднується з воднем, утворюючи будівельні блоки для стовбура та гілок рослини). Гарна новина в тому, що листя звільняє чистий кисень як непотрібний продукт у довкілля. Коли ж настає зима, і все листя опадає, дерева переходять у стан сну. А весь вуглекислий газ пролітає повз та продовжує накопичуватись в атмосфері.

Все змінюється з настанням літа. У червні всі дерева у помірному поясі в північній півкулі починають дихати. Величезні об’єми CO2 всмоктуються деревами наче в пилосмок, і атмосфера залишається вільною до листопада.

Вуглець також поглинають океани, однак кількість дерев невпинно зменшується разом з неконтрольованою вирубкою. Особливо це помітно в Україні через брак державного контролю.

Ситуація погіршується надмірними викидами оксидів вуглецю промисловістю та автомобілями. Навіть трильйони дерев вже не в змозі очистити повітря.

Тож, чи потрібні нам дерева?

Один рік спостережень за вмістом діоксиду вуглецю у земній атмосфері | NASA Goddard
Total
8
Shares
8 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Таємна мова дерев

Переважна частина лісу живе в тіні дерев-гігантів, в яких листяний покрив розташований найвище та охоплює найбільшу територію. Це…
Далі

Супутник зафіксував атмосферну гравітаційну хвилю над Австралією

Поки гравітаційні хвилі, що ширяться космічним простором, вдається зафіксувати лише лазерними інтерферометричними обсерваторіями, схоже явище іноді можна спостерігати…