Нові знімки планети у чотири рази детальніші за будь-які світлини Землі, отримані раніше. Головне фото повного диска планети було зроблене американським метеорологічним супутником нового покоління GOES-16 (GOES-R).
GOES-16 це перший супутник у серії геостаціонарних супутників нової генерації Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA). Однак найцікавішім “інструментом” нового супутника є його камера високої роздільної здатності – Advanced Baseline Imager (ABI) з шістнадцятьма спектральними каналами. Щоби зрозуміти, на що він здатен, достатньо подивитись на знімок повного диска Західної півкулі Землі від 15 січня:

набагато більше, ніж красива картинка … це майбутнє метеорологічних спостережень та прогнозування
– зазначив у прес-релізі Луїс Юччелліні, керівник Національної метеорологічної служби в NOAA.
GOES-16 був виведений на орбіту 19 листопада 2016 року, на висоту близько 35 900 км над поверхнею планети. Ця точка є геостаціонарною орбітою, де об’єкт робить оберт довкола центру Землі за той самий час, що й планета, залишаючись над однією й тією ж точкою земної поверхні. Це також означає, що перший супутник GOES-R завжди буде орієнтований на Західну півкулю.
Для прикладу, Міжнародна космічна станція обертається довкола Землі на висоті 350 км над поверхнею планети.

Запланована місія GOES-16 має скласти 15 років, протягом яких він надаватиме актуальну інформацію про стан атмосфери, інтенсивність грозових розрядів, геомагнітні бурі та розвиток ураганів. А ще, звісно, дивовижні фото нашої планети.