Сьогодні людство вичерпало норму ресурсів планети

JD Hankock/Flickr

Сьогодні, 2 серпня, людство почало використовувати більше ресурсів, ніж змогла надати планета. Для визначення об’ємів споживання та глобального відбитка, вчені з Global Footprint Network щорічно використовують відкриті дані.

У планети також є свій бюджет, і він складається з відновлюваних природних ресурсів, які ми продовжуємо безвідповідально споживати. Згідно з даними американських екологів, 2 серпня людство вичерпало цей “бюджет” та почало жити у борг. Фактично це означає, що планета більше не в змозі забезпечити понад 7,5 мільярдів людей необхідними ресурсами без перевантаження та руйнування екосистеми.

До того ж, цього року нам вдалось спожити усі доступні відновлювані ресурси Землі на 6 днів швидше, ніж минулого року. Для порівняння, “межу відновлюваності” у 1987 році людство перетнуло лише 19 грудня.

Борг, який неможливо повернути?

Щоби визначити власний екологічний відбиток, екологи з Global Footprint Network розробили онлайн-калькулятор. Простий інструмент дозволяє будь-якому користувачу розрахувати власне навантаження на екосистему планети (екологічний відбиток) та визначити свій день на “межі відновлюваності”. Цей день буде відповідати Дню Х, якби усе людство мало такий самий екологічний відбиток.

Діаграма екологічного відбитка населення планети та можливостей екосистеми з розрахунку на один гектар. Джерело: footprintnetwork.org
Діаграма екологічного відбитка населення України та можливостей екосистеми з розрахунку на один гектар. Джерело: footprintnetwork.org

“Наша планета має межі, проте можливості людей – ні. Життя у межах однієї планети є технологічно можливим, фінансово виправданим та нашим єдиним шансом на благонадійне майбутнє.”

– пише Матіс Вакернагель з Global Footprint Network.

Вчені підрахували, що з наявними обсягами споживання вуглеводнів, питної води та харчових продуктів людству необхідно мати 1,7 планети Земля.

“Якщо ми не зупинимося, то до 2030 року нам знадобляться вже дві планети, до 2050 року – цілих три,

– попереджає Юрген Кірш з німецького відділення Greenpeace.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Total
23
Shares
23 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Бермудські острови
Далі

Новий механізм утворення вулканів пояснює виникнення Бермудських островів

Дослідники з Корнельського університету у США зацікавилися походженням Бермудських островів. Вони дослідили гірські породи, що лежать в основі…
Утворення кристалів льоду
Далі

Мікроби керують процесом замерзання води завдяки протеїнам, і ми можемо це використати

Група вчених з Університету Юти дослідила протеїни, які використовуються різними живими істотами від бактерій до комах у якості…
Дослідження в Південному океані
Далі

Українські науковці повертаються до дослідження Південного океану – вперше з 2001 року

13 листопада група українських вчених вперше після 17-річної перерви вирушила в дослідницьку експедицію з вивчення стану Південного океану.