Сьогодні людство вичерпало норму ресурсів планети

JD Hankock/Flickr

Сьогодні, 2 серпня, людство почало використовувати більше ресурсів, ніж змогла надати планета. Для визначення об’ємів споживання та глобального відбитка, вчені з Global Footprint Network щорічно використовують відкриті дані.

У планети також є свій бюджет, і він складається з відновлюваних природних ресурсів, які ми продовжуємо безвідповідально споживати. Згідно з даними американських екологів, 2 серпня людство вичерпало цей “бюджет” та почало жити у борг. Фактично це означає, що планета більше не в змозі забезпечити понад 7,5 мільярдів людей необхідними ресурсами без перевантаження та руйнування екосистеми.

До того ж, цього року нам вдалось спожити усі доступні відновлювані ресурси Землі на 6 днів швидше, ніж минулого року. Для порівняння, “межу відновлюваності” у 1987 році людство перетнуло лише 19 грудня.

Борг, який неможливо повернути?

Щоби визначити власний екологічний відбиток, екологи з Global Footprint Network розробили онлайн-калькулятор. Простий інструмент дозволяє будь-якому користувачу розрахувати власне навантаження на екосистему планети (екологічний відбиток) та визначити свій день на “межі відновлюваності”. Цей день буде відповідати Дню Х, якби усе людство мало такий самий екологічний відбиток.

Діаграма екологічного відбитка населення планети та можливостей екосистеми з розрахунку на один гектар. Джерело: footprintnetwork.org
Діаграма екологічного відбитка населення України та можливостей екосистеми з розрахунку на один гектар. Джерело: footprintnetwork.org

“Наша планета має межі, проте можливості людей – ні. Життя у межах однієї планети є технологічно можливим, фінансово виправданим та нашим єдиним шансом на благонадійне майбутнє.”

– пише Матіс Вакернагель з Global Footprint Network.

Реклама відображається лише для неавторизованих читачів

Вчені підрахували, що з наявними обсягами споживання вуглеводнів, питної води та харчових продуктів людству необхідно мати 1,7 планети Земля.

“Якщо ми не зупинимося, то до 2030 року нам знадобляться вже дві планети, до 2050 року – цілих три,

– попереджає Юрген Кірш з німецького відділення Greenpeace.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Реклама відображається лише для неавторизованих читачів

23 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Реклама відображається лише для неавторизованих читачів
Перегляньте також
Далі

Таємна мова дерев

Переважна частина лісу живе в тіні дерев-гігантів, в яких листяний покрив розташований найвище та охоплює найбільшу територію. Це…
Далі

Супутник зафіксував атмосферну гравітаційну хвилю над Австралією

Поки гравітаційні хвилі, що ширяться космічним простором, вдається зафіксувати лише лазерними інтерферометричними обсерваторіями, схоже явище іноді можна спостерігати…