Японський зонд Хаябуса-2 готується зробити постріли в астероїд Рюгу

Січневий знімок поверхні астероїда Рюгу.
Січневий знімок поверхні астероїда Рюгу. Джерело: JAXA, University of Tokyo

Сьогодні о 13 годині за Києвом японський космічний зонд має здійснити маневр та коротку посадку на поверхню астероїда Рюгу, щоби підняти трохи пилу для збору зразків.

Космічна гірнича справа

За повідомленням японського космічного агентства JAXA, апарат вже розпочав зниження до Рюгу. Незабаром Хаябуса-2 має “доторкнутися” до поверхні та вистрілити в неї танталовими снарядами.

Якщо все піде за планом, Хаябуса-2 здійснить збір зразків пилу та частинок спеціальною рукою-маніпулятором, щоби повернути їх на Землю наприкінці 2020 року.

Приземлення зонда на поверхню Рюгу мало відбутись ще минулого жовтня, однак виявилося, що поверхня астероїда була вкрита більшим за розмірами камінням, ніж очікувалося. Аби переконатися, що апарату вдасться захопити матеріал, японські дослідники провели додаткові тести з пострілами в лабораторних умовах наприкінці грудня минулого року.

Тестовий лабораторний експеримент з пострілами у скелясту поверхню, яка відтворює умови на астероїді Рюгу. Джерело: JAXA

За планом місії, у другій половині 2019 року зонд зробить другий постріл в Рюгу великим шматком міді. Важкий снаряд має утворити невеликий штучний кратер та розкрити унікальну внутрішню структуру астероїда, яка не піддавалась впливу жорстких космічних умов.

Хаябуса-2 вийшов на орбіту біля астероїда Рюгу 28 червня 2018 року, а у вересні вперше в історії висадив роботів на поверхню такого тіла.

20 Shares:
Перегляньте також
NGC 1052-DF2
Далі

Галактика без темної матерії: нова знахідка Габбла виходить за межі теорії

Використовуючи космічний телескоп Габбл та наземні інструменти, астрономи натрапили на “унікальний астрономічний об’єкт” – галактику, яка практично не містить…
Далі

Застосування інфрачервоних спостережень дозволило уточнити відстань до 150 мільйонів зір, відкритих “Gaia”

Дані з космічного телескопа Gaia та Європейської південної обсерваторії допомогли дослідникам встановити відстань до 150 мільйонів зірок.