Знайдено найкращий метод лікування тривоги в молоді

Згідно з новим дослідженням мережі мета-аналітики кафедри психіатрії Оксфордського університету, група когнітивно-поведінкової терапії (КПТ) може бути найкращим вибором психотерапії для тривожних розладів у дітей та підлітків.

Взаємодія у групі

Стереотипно, що способи знаходження спільної мови з підлітками змінюються з вдосконаленням засобів впливу, а отже навіть використання гаджетів впливає на різноманіття методів психотерапії. Коли соціальні мережі, з одного боку, створюють ілюзію постійного спілкування дітей одне з одним, реальність показує, що немає кращого способу зменшити тривогу, ніж розмовна терапія.

В такий спосіб проводиться заохочення підлітків під час позитивної зміни їхніх думок або поведінки. Саме тому метод широко використовується для лікування не тільки тривожності та депресії, а також й інших психічних та фізичних проблем зі здоров’ям. Він покликаний допомогти людям впоратись з великими проблемами більш позитивно, розбивши їх на більш дрібні частини.

“Існує реальна користь у давно встановлених психологічних методах лікування тривожних розладів у підлітків. Безперервні дискусії щодо різних компонентів та формату психотерапії приводять до невизначеності у прийнятті рішень для фахівців охорони здоров’я та пацієнтів, і це може допомогти створити чіткіші рекомендації для медичних працівників,”

– каже професор Андреа Кіпріан, автор дослідження з Департаменту психіатрії Оксфордського університету –

“Нам потрібно оцінити довгостроковий ефект психотерапії та зробити ще більше досліджень для різних груп пацієнтів.”

Загальні тривожні розлади, соціальні розлади та специфічні частки фобій, а також депресивні розлади мають негативний вплив на досягнення в освіті, сімейному житті та дозвіллі.

В експерименті брали участь 6 625 учасників, з якими було проведено 11 різних психотерапій та 4 періодичних контролів їхнього стану. І тільки групова когнітивно-поведінкова терапія виявилася значно ефективнішою для зменшення симптомів тривожності, ніж інші психотерапії.

Вважається, що групова психотерапія може призвести до кращого результату для пацієнтів через додатковий вплив соціальних стимулів та взаємодії у форматі групи.

JAMA Psychiatry (2018), doi: 10.1001/jamapsychiatry.2018.3070

6 Shares:
Перегляньте також
Кеті Боуман
Далі

Як зробити знімок чорної діри

Аспірантка Кеті Боуман розробила алгоритм обробки, завдяки якому стало можливим обробити неймовірний обсяг даних з об’єднаного Телескопа горизонту…
Анак-Кракатау
Далі

Супутник зафіксував концентричні хвилі навколо вулкана Анак-Кракатау

22 грудня дослідницький супутник ЄКА Sentinel-1 зафіксував момент виверження індонезійського вулкана Анак-Кракатау. На знімках видно, як навколо вулканічного…
Далі

Як таламус забезпечує нашу когнітивну гнучкість

Вчені з Массачусетського технологічного інституту провели дослідження впливу певних ділянок мозку на функціонування когнітивної гнучкості. Вони встановили, що…