Вчені з Китаю пересадили голову щура на тіло іншого

Голова щура-донора на тілі щура-реципієнта. CNS

Двоголового щура створили у лабораторії, щоби перевірити нову техніку запобігання втраті крові. І хоча тварина не прожила довго, дослідникам вдалось досягти мети цього неординарного експерименту.

Запобігти ушкодженням від втрати крові

Цефалосоматичний анастомоз, або, у широкому розумінні, пересадка голови, супроводжується серйозними проблемними явищами. У анотації автори зазначають, що у довготривалій перспективі виникає імунне відторгнення, а у короткій – ризик пошкодження тканин через порушення кровотоку під час безпосередньої пересадки.

Дослідники з Харбінського медичного університету, розробили методику пересадки, яка дозволила їм уникнути пошкодження мозку щура-донора. Експеримент китайських вчених не став першою пересадкою голови тварини взагалі, адже перші досліди такого роду проводили ще на початку минулого сторіччя. Однак нова методика наближає нас до можливих операцій з людьми. І це певний успіх, якщо заплющити очі на етичні аспекти цього питання, а їх у ньому багацько…

Фото з публікації. CNS.

Загалом вчені використали трьох щурів: двох великих та одного меншого, який став донором голови. Ще один став донором крові. Вчені знали, що тварина з двома головами не проживе довго, оскільки поки що невирішеними залишаються багато технічних та наукових сторін цієї процедури.

“Ми розробили біцефалічну модель пересадки голови, щоби вивчити ці аспекти”

– зазначається у статті, яку вчені опублікували у медичному журналі CNS Neuroscience and Therapeutics.

Варте дослідження?

Трансплантація голови викликає серйозну наукову дискусію не тільки через труднощі, але й етичні питання. Все, що ми знаємо про психологію та особистість, пов’язане з головним мозком. Проте саме його чимало вчених хотіли б навчитися трансплантувати.

Подібна операція могла б допомогти мільйонам людей з проблемами нервової системи, м’язів, чи смертельними захворюваннями отримати нове здорове тіло від донора. Однак, переважна більшість вчених вважає, що це не на часі, оскільки ми досі не маємо повного розуміння про функціонування мозку та не здатні уявити наслідки зміни хімічного складу у мозку, який щойно пересадили на тіло геть іншої людини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

1 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Клітини печінки людини, вживлені у тіло миші, збільшилися у 50 разів та почали функціонувати

Вирощування власних органів досі виглядає дещо фантастичним, але така можливість серйозно розглядається науковцями. Новий експеримент американських вчених показав,…