ПРИХОВАТИ

Китайський термоядерний реактор встановив світовий рекорд

Китайський експериментальний термоядерний реактор EAST (Experimental Advanced Superconducting Tokamak)

Впродовж 101.2 секунди китайський експериментальний термоядерний реактор EAST (Experimental Advanced Superconducting Tokamak) утримував гарячу плазму у номінальному режимі, повідомляє Китайська академія наук.

Китайські інженери використали довготривалий імпульсний режим у ніч на 3 липня. Таким чином, вони забезпечили усі основні процеси, необхідні для утримання високого рівня та впритул підійшли до наступного кроку – запуску керованого термоядерного синтезу.

Штучне “Сонце у склянці”

Експериментальні термоядерні реактори (токамаки) мають забезпечити людству перехід до нового типу енергетики. На відміну від звичайних реакторів на атомних електростанціях, токамаки утилізують реакцію термоядерного синтезу, коли легкі хімічні елементи синтезуються у важкі. На виході утворюється чиста променева енергія та ізотопи, які можна використати у інших циклах.

  • Природним термоядерним реактором є Сонце.
  • У Сполученому Королівстві нещодавно запустили перший приватний ТОКАМАК.
  • Реакція термоядерного синтезу має забезпечувати більше енергії, ніж було витрачено на її підтримування.
  • ТОКАМАК використовує практично невичерпне пальне – водень.
  • “Пальне” для синтезу можна отримувати з морської води, у якій розчинені ізотопи водню.
  • У токамаках неможливі некеровані реакції.
  • Штучні термоядерні реакції підтримуються з допомогою потужних електромагнітних полів, а на Сонці це робить гравітація.
  • У світі досі не існує жодного промислового термоядерного реактора, здатного постійно підтримувати термоядерний синтез.

Згідно з прес-релізом, китайські інженери з проекту EAST досягли “дійсно стабільного стану” вже через 20 секунд після запуску.

На думку головного оператора установки Гонга Сяньцу, EAST буде

“продовжувати грати ключову роль у фізичному та інженерному аспектах досягнутої стаціонарної експлуатації, а також матиме значний потенціал для проекту Міжнародного реактора термоядерного синтезу (ITER) та Китайського технологічного тестового реактора синтезу (CFETR)”

Перша частина експериментів на EAST триватиме ще близько місяця. Друга серія запланована на осінь 2017 року.

Total
10
Shares
10 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Цей матеріал здатний самостійно відновлюватися після механічного напруження та проводити струм

Дослідницька група з Інституту біомедичних досліджень Кореї та Стенфордського університету повідомила про розробку нового матеріалу з високою електропровідністю.…
Далі

Графенові транзистори можуть зробити комп’ютери у 1000 разів швидшими

Команда дослідників з декількох університетів об’єднала свої зусилля, щоби створити новий тип транзисторів з графену. На відміну від…
Далі

Фізики відновлюють технологію торієвих ядерних реакторів

Науковці з нідерландського центру ядерних досліджень NRG повернулися до технологій 70-х років, щоби вирішити енергетичні проблеми майбутнього.
Далі

Просто додай води: дослідники експериментують з органічними напівпровідниками

Напівпровідники – це матеріали, які, на відміну від провідників та ізоляторів не виявляють постійних електричних властивостей. У певних…
Далі

З’явились рідкі кристали з від’ємним параметром порядку. Що в них надзвичайного?

Дослідники з Університету Люксембургу винайшли новий спосіб отримання рідких кристалів із порядком орієнтації, який є оберненим до того,…