Tesla побудує для Австралії найбільший у світі літій-іонний комплекс

tesla.com

Південна Австралія стане місцем, де з’явиться найбільша у світі літій-іонна акумуляторна батарея. Це стало можливим завдяки історичній угоді, підписаній між австралійським урядом та компанією Tesla, повідомляє ABC.

Виконавчий директор Tesla Ілон Маск пообіцяв, що його компанія виготовить обладнання впродовж 100 днів або передасть літій-іонний комплекс безкоштовно.

100 МВт відновлюваної енергії з Tesla Powerpack

Призначення батареї – не менше грандіозне – акумулювати електроенергію, отриману з енергії вітру. Постачати її має французька “зелена” компанія Neoen’s Hornsdale Wind Farm, яка будує вітрову електростанцію неподалік міста Джеймстаун.

За словами Маска, новий енергетичний комплекс перевершить за потужністю наявний у три рази.

Визначені в угоді терміни означають, що Tesla витратить близько $50 мільйонів або, навіть, більше на “доброчинність”, якщо не встигне поставити Австралії батарею впродовж 100 днів з моменту підписання контракту.

Якщо Південна Австралія готова піти на великий ризик, тоді й ми також.

– зазначив Маск під час конференції в Аделаїді, Австралія.

За планом, новий літій-іонний акумулючий енергокомплекс під назвою Tesla Powerpack має бути під’єднаний до мережі до наступного літа. Його потужність складе 100 мегаватів, а загальна ємність сягне 129 мегават-годин.

Така установка має забезпечити енергетичну стабільність регіону у пікові години, коли електрична мережа Південної Австралії відчуває найбільше навантаження.

Станом на грудень 2017 року, коли обладнання буде змонтоване, Tesla Powerpack має стати найбільшим у світі проектом літій-іонного електроакумулюючого енергокомлпексу. Він буде живити понад 30 тисяч домогосподарств, які раніше регулярно залишалися без електрики.

1 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Вчені змусили природу створювати вуглецево-кремнієві зв’язки, інтегрувавши кремній у життя

Це перший випадок, коли природа використала кремній для побудови зв’язків з вуглецевими молекулами, які є будівельними блоками життя. Досі…
Далі

Просто додай води: дослідники експериментують з органічними напівпровідниками

Напівпровідники – це матеріали, які, на відміну від провідників та ізоляторів не виявляють постійних електричних властивостей. У певних…
Далі

Зруйнований енергоблок Чорнобильської АЕС закрили найбільшою наземною рухомою спорудою в історії

Джерело небезпечного радіоактивного випромінювання на 4-му енергоблоці ЧАЕС, яке роками бентежило світ, нарешті надійно ізольовано. Для нового укриття…