Іспанська компанія навчилася запускати супутники з висотного аеростата

Тестовий запуск прототипу Bloostar 1 березня

Цього місяця приватна компанія Zero 2 Infinity провела перші успішні випробування власної системи стратосферного запуску супутників Bloostar. Чотири роки розробки дозволили іспанським інженерам використати аеростат для запуску прототипа невеликого супутника.

Як повідомили у компанії, 1 березня їм вдалося успішно запустити свою першу ракету на межі ближнього космосу. 

 
Запуск прототипу Bloostar з тримача стратосферного аеростата

Запуск аеростата з модулем Bloostar провели з човна у декількох кілометрах від іспанського узбережжя. Коли куля з модулем піднялась на висоту 25 км, увімкнувся спеціальний ракетний двигун, оптимізований до умов вакууму.

Тестовий запуск прототипу Bloostar 1 березня
Тестовий запуск прототипу Bloostar 1 березня. Для випробувань використали лише один з семи двигунів модуля. Джерело: Zero 2 Infinity

Цього разу Bloostar не виводив на орбіту супутник, а лише збирав телеметрію. Модуль розігнався до 223.2 км/год. Згодом він безпечно знизився за допомогою парашутної системи та приводнився в океані, звідки його забрала команда запуску.

Стратосферний аеростат замість першого ступеня

Випробування прототипу Bloostar стали важливою частиною розробки повноцінної системи запуску малих супутників за допомогою стратосферного аеростата (стратостата) у якості першого ступеня звичайних ракет.

Прискорення модуля Bloostar
Прискорення модуля Bloostar у стратосфері. Джерело: Zero 2 Infinity

Запатентована технологія Zero 2 Infinity дозволяє вмикати ракетний двигун у верхніх шарах атмосфери, звідки набагато легше виводити супутники на заплановану орбіту. Оскільки запуски проводяться над 95% від маси атмосфери, у повітря майже не потрапляють забруднювачі від ракетного палива. Окрім екологічних аспектів, така багаторазова система робить запуски невеликих супутників значно дешевшими у порівнянні з усіма наявними програмами.

Zero 2 Infinity – іспаньська компанія зі штаб-квартирою у Барселоні, яка спеціалізується на технологіях транспортування до ближнього космосу елементів космічних систем за допомогою стратосферних аеростатів. Її проект Bloostar спрямований на доставку на орбіту малих супутників, однак у планах компанії залишається й інший проект – Bloon –  доставка у ближній космос людей для наукових та туристичних візитів.

0 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Новий розумний гумоподібний матеріал збільшує власну жорсткість від навантаження

Інженери з Державного Університету Айови отримали гумоподібний матеріал, який при скручуванні чи вигині починає тверднути і зберігати свій…
Далі

Революція в мікроскопії: вчені змогли побачити окремі атоми білка

Кріоелектронна мікроскопія (кріо-ЕМ) – новаторська технологія отримання тривимірних зображень молекул – вийшла на безпрецедентно високий рівень роздільної здатності,…
Далі

Дослідник змоделював мережу “Гри престолів” і знає, хто помре наступним

Черговий сезон гучного серіалу “Гра престолів” набирає обертів. Тим часом, дослідник з Центру мережевих наук Центрального європейського університету…