На мисі Канаверал вперше готують до запуску космічний корабель SpaceX Crew Dragon

Ракета Falcon 9 та космічний корабель Crew Dragon
Ракета Falcon 9 та космічний корабель Crew Dragon на стартовому майданчику на Мисі Канаверал. Джерело: NASA/Kennedy Space Center

Компанія SpaceX та NASA готують перший запуск космічного корабля Crew Dragon на ракеті-носії Falcon 9 до Міжнародної космічної станції, призначеного для майбутніх пілотованих місій.

2 березня до МКС має вперше вирушити місія з приватним космічним кораблем, розробленим для комерційних космічних польотів, та приватною американською ракетою. Щоправда, на цей раз місія, яка отримала назву Demo-1, буде тестовою та відбуватиметься без астронавтів.

Згідно з останнім повідомленням Космічного центру ім. Кеннеді, в день запланового старту ракети Falcon 9 погодні умови з імовірністю 80% “дозволять” запуск місії.

Час випробувати Crew Dragon

Космічний корабель Crew Dragon на ракеті-носії Falcon-9 має здійнятися у небо з пускового майданчика 39A у суботу о 9:49 за Києвом. Якщо все піде за планом, вже за 10 хвилин після старту Crew Dragon вийде на розраховану попередню орбіту. Стикування з МКС має відбутися у неділю о 13:00.


До МКС корабель доставить близько 180 кг обладнання та продовольства для екіпажу станції, а згодом поверне не Землю важливі дослідницькі зразки.

Повернення Crew Dragon заплановано на 8 березня. Через 10 хвилин після від’єднання від станції корабель здійснить вихід з орбіти на зниження та приводниться в Атлантичному океані.

21 Shares: