У Норвегії продажі електромобілів вперше перевищили традиційні

Минулого місяця у Норвегії сталася символічна подія – відсоток продажів електромобілів на ринку країну перевищив продажі авто на викопному паливі, повідомляє AP.

Цього понеділка Генеральний секретар Норвезької спілки електромобілів Крістіна Бу заявила, що 58,4 відсотка нових автомобілів, проданих на ринку країни у березні, є електричними.

У перші три місяці 2019 року продажі електромобілів сягали 48,4 відсотка, однак, за словами пані Бу, вони прогнозують, що річні продажі електрокарів становитимуть близько 50 відсотків.

“Норвегія демонструє всьому світу, що електричні авто можуть замінити бензинові та дизельні автомобілі, а також стати важливим внеском в боротьбу для зменшення викидів вуглекислого газу,”

– стверджується в заяві.

Заможна Норвегія з населенням близько 5,3 мільйона пішла на значні поступки для стимулювання продажів електромобілів в країні. Норвезький уряд прибрав значне імпортне мито, податки на продаж та реєстрацію екологічних транспортних засобів для покупців. Крім того, власники електромобілів не сплачують плату за проїзд дорогами країни та мають право пересуватися дорожніми смугами для автобусів у міських центрах.

Введені пільги, втім, втратять свою силу у 2021 році.

Парламент Норвегія також проголосував за вимогу забезпечити 100 відсотків продажів електромобілів до 2025 року.

Інші країни також намагаються стимулювати населення переходити на електромобілі з метою зменшення викидів вуглекислого газу та шкідливого впливу на клімат планети. Китай, який має найбільший у світі ринок авто, також запропонував значні пільги, оскільки країна намагається зменшити забруднення повітря та стати лідером у нових екологічних технологіях.

У 2019 році Україна також продовжила податкові пільги на імпорт електромобілів, скасувавши ПДВ та ввізне мито.

Total
20
Shares
20 Shares:
Перегляньте також
Дагеротип
Далі

Назад у минуле: прискорювач елементарних частинок допоміг отримати зображення з дагеротипів

Вчені з Університету Західного Онтаріо, що у канадському місті Лондон, розробили спосіб відновлення зображень зі старих фотографій 19…
Далі

Більше, ніж голограма: створено 3D проекцію, що ширяє у “тонкому повітрі”

Нова робота, опублікована у журналі Nature, демонструє метод, який робить дійсністю елементи наукової фантастики. Дослідники поставили собі за…
Робот-динозавр
Далі

Робот-динозавр та страус з додатковими крилами: яким чином виник перший політ?

У певний момент еволюції динозаври отримали здатність до активного польоту, що призвело до появи птахів. Китайські дослідники провели…