Перші дзеркала Надзвичайно Великого Телескопа вже виготовили у Німеччині

SCHOTT/ESO

Перші шість шестикутних сегментів головного дзеркала Надзвичайно Великого Телескопа (ELT) ESO успішно відлиті німецькою компанією SCHOTT на її заводі у Майнці. Ці сегменти будуть частинами 39-метрового головного дзеркала ELT, котре складатиметься із 798 подібних.

Таким чином, ELT стане найбільшим у світі оптичним телескопом, коли вперше побачить перше світло у 2024 році.

Первинне дзеркало Надзвичайно Великого Телескопа ESO діаметром 39 метрів стане найбільшим у світі, виготовленим для оптично-інфрачервоного телескопа. Такий гігантський вузол є занадто великим, щоб бути зробленим з єдиного шматка скла, тому він складатиметься з 798 окремих шестикутних сегментів, кожен з яких матиме ширину 1,4 метра, а товщина близько 5 сантиметрів. Сегменти працюватимуть разом, як одне величезне дзеркало, щоб зібрати у десятки мільйонів разів більше світла, ніж людське око.

SCHOTT AG

Марк Кейрел, керівник оптико-механічної лабораторії ELT в ESO, був присутній на перших виливках:

“То було надзвичайним почуттям бачити, що перші сегменти успішно відлиті. Це важлива віха для ELT!”.

Відливання перших сегментів має важливе значення, оскільки вони дозволяють інженерам SCHOTT перевірити та оптимізувати виробничий процес, а також відповідні інструменти та процедури.

Фінальне головне 39 метрове дзеркало ELT загалом складатиметься з 798 сегментів. Джерело: SCHOTT/ESO

І хоча відливання перших шести сегментів є важливим кроком, дорога вперед буде довгою – загалом потрібно буде відлити та відполірувати понад 900 сегментів (798 для власне головного дзеркала, а також запасний комплект із 133 штук). Коли виробничі процеси вийдуть на робочий режим, фірма буде виготовляти один фрагмент на добу.

Після відливання, заготовки сегментів дзеркала пройдуть повільну послідовність охолоджень та термічної обробки, а потім будуть відшліфовані до правильної форми та відполіровані до точності 15 нанометрів по всій оптичній поверхні. Шліфування та полірування здійснюватиме французька компанія Safran Reosc, яка також буде відповідати за додаткові випробування.

Дивіться також: Ера супертелескопів розпочалась: частина 2

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

5 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Дагеротип
Далі

Назад у минуле: прискорювач елементарних частинок допоміг отримати зображення з дагеротипів

Вчені з Університету Західного Онтаріо, що у канадському місті Лондон, розробили спосіб відновлення зображень зі старих фотографій 19…
Далі

Революція в мікроскопії: вчені змогли побачити окремі атоми білка

Кріоелектронна мікроскопія (кріо-ЕМ) – новаторська технологія отримання тривимірних зображень молекул – вийшла на безпрецедентно високий рівень роздільної здатності,…