ПРИХОВАТИ

Найпотужніша ракета сьогодення Falcon Heavy здійснює свій перший тестовий політ

Щойно зі стартового майданчика 39A у Космічному центрі імені Кеннеді стартувала новітня ракета SpaceX Flacon Heavy зі спортивним електрокаром Tesla на борту. Таким чином, Falcon Heavy стала найпотужнішою ракетою серед тих, що використовуються у наші дні.

70 метрова ракета здійнялась у повітря з того самого майданчика, з якого у 1969 році стартувала місячна місія Аполлон-11.

27 двигунів Merlin 1D успішно вивели Falcon Heavy на заплановану орбіту. Після цього бокові прискорювачі завершили свою роботу та від’єдналися від центральної частини та почали автоматичний спуск на Землю, на посадкову зону мису Канаверал.


На четвертій хвилині польоту запрацювали вакуумні двигуни другого ступеня. Ракета вийшла на потрібну траєкторію, де має відбутись від’єднання ферми з закріпленим вантажем. Згідно з розрахунками інженерів SpaceX, вантаж у вигляді електричного спорткара Tesla Roadster вийде на геліоцентричну орбіту та попрямує до Марса.

Falcon Heavy не є найбільшою ракетою у світі: за розмірами її переважає Delta 4-Heavy від United Launch Alliance. Остання є більшою за Falcon Heavy, проте не за потужністю – 27 головних двигунів першого ступеня Merlin 1D створюють тягу у понад 22 800 кілоньютон на рівні моря.

Total
0
Shares
0 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Радіоактивна хмара у Європі у 2017 році, ймовірно, походила з Росії – дослідження

У 2017 році у небі над Європою одна за одною лабораторії почали реєструвати радіоактивний матеріал. Ніхто не знав…
Далі

У MIT створили живі рослини, що сяють, як лампи

Група дослідників з Массачусетського технологічного університету під керівництвом професора Майкла Страно повідомила, що їм вдалося створити рослини, які…
Каракатиця
Далі

Восьминоги надихнули вчених на створення штучної маскувальної шкіри для роботів

Інженери з Корнельського університету повідомили, що їм вдалося розробити еластичну поверхню, яка відтворює тривимірні структури “камуфляжу” справжніх восьминогів…