Маск знайшов 27 мільйонів доларів на розробку інтерфейсу між мозком та комп’ютером

Нейронний шнур у Neuralink
Lieber et al., Nature NNANO.2015.115

Керівник Tesla та SpaceX Ілона Маск залучив 27 мільйонів доларів у проект Neuralink. Компанія була створена самим підприємцем минулого року і має на меті з’єднати мозок людини з комп’ютером.

Згідно з документом Комісії з цінних паперів та бірж США, дванадцять неназваних інвесторів придбали акції Neuralink на суму 27 млн доларів. Загалом на біржі торгувались акції Neuralink на суму 100 млн доларів.

У п’ятницю Маск пояснив у Twitter, що його компанія “не шукає інвесторів”.

Це може вказувати на те, що він сам може бути головним джерелом фінансування проекту, або ж угоди з інвесторами вже були підписані раніше.

Звіт Комісії також відкрив ім’я президента у майбутньому, можливо, найвпливовішої у світі компанії. Ним виявився дехто на ім’я Джаред Біршел (Jared Birchall).

Нейронний шнур

Маск заснував Neuralink минулого літа. Компанія має розробити мікроскопічні пристрої, які після введення у мозок зможуть з’єднати його з комп’ютером. Перший прототип обіцяють показати вже за 4 роки.

Таким чином, продукт компанії може допомогти людям з травмами мозку та тим, хто пережив інсульт, повернутись до спілкування. Хоча сама ідея комп’ютерного інтерфейсу для людських нейронів виглядає не такою обмеженою, адже таку технологію зможе використовувати будь-хто.

На думку Маска, нам потрібно створити “нейронний шнур”, який був би здатен перезарядити людський мозок новими можливостями. Це б дозволило людям мати рівні можливості в екзистенційній боротьбі з суперкомп’ютерами зі штучним інтелектом (ШІ). Такий пристрій також міг би створити умови для “консенсусної телепатії” між людьми.

4 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Радіоактивна хмара у Європі у 2017 році, ймовірно, походила з Росії – дослідження

У 2017 році у небі над Європою одна за одною лабораторії почали реєструвати радіоактивний матеріал. Ніхто не знав…
Далі

Просто додай води: дослідники експериментують з органічними напівпровідниками

Напівпровідники – це матеріали, які, на відміну від провідників та ізоляторів не виявляють постійних електричних властивостей. У певних…
Далі

Google створює повноцінний квантовий комп’ютер, який реалізує одразу дві головні ідеї квантового обчислення

Чи вдасться перейти бар’єр та створити квантовий комп’ютер, про який мріють науковці? Науковці з Google та Університету Країни…
Каракатиця
Далі

Восьминоги надихнули вчених на створення штучної маскувальної шкіри для роботів

Інженери з Корнельського університету повідомили, що їм вдалося розробити еластичну поверхню, яка відтворює тривимірні структури “камуфляжу” справжніх восьминогів…
Далі

Дослідники зробили прорив у технології заряджання електромобілів у русі

Дослідникам зі Стенфордського університету, можливо, щойно вдалось вирішити одну з найголовніших проблем, яка зупиняла розвиток електромобілів. Їм вдалось…