Перша в світі приватна плавуча вітряна ферма Hywind

П’ять турбін потужністю 6 МВт встановлять у Північному морі біля берегів Шотландії. Консорціум, який очолюють Siemens та норвезька енергетична компанія Statoil, планує завершити проект Hywind уже наступного року.

Про початок роботи над проектом Hywind ми писали раніше.

Плавучі вітряні станції зможуть заходити далі у відкрите море, аніж такі, що закріплені на дні. А отже використовуватимуть більш потужний і постійний потік вітру, який здатен, до прикладу, у кілька раз покрити потреби Японії.

відносні пропорції вітротурбіни Hywind

Відносні пропорції вітротурбіни Hywind. Джерело: statoil.com

Головна перепона – вартість будівництва, а отже і вартість отриманої енергії. Дослідження, опубліковане в журналі Renewable Energy у 2014 показало, що вартість енергії гіпотетичної плавучої платформи становитиме близько 93-268 долари за Мегаватт-годину, що значно перевищує ціну за енергію природного газу.

Тим не менш, дослідники не опускають рук, а проект Hywind продовжує розвиватись, сподіваючись на нові розробки, що дозволять у майбутньому зменшити вартість.

0 Shares:
Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Перегляньте також
Далі

Український MarsHooper на третьому місці космічного челенджу NASA. Підрахунок голосів триває

Завершено голосування за приз глядацьких симпатій міжнародного космічного челенджу NASA. Проект українських винахідників MarsHopper наразі займає третю позицію…